Skip to main content
فهرست مقالات

نظام روابط کار در عرصه ی بین المللی

نویسنده:

ISC (20 صفحه - از 21 تا 40)

کلید واژه های ماشینی : نظام روابط کار ، سازمان‌های فراملیتی ، قوانین و مقررات ، کارکنان ، کشورهای میزبان ، نظام‌های روابط کار کشورها تفاوت‌های ، کار ، نظام‌های روابط کار در جهان ، مذاکرات ، اعتصاب

نظام روابط کار در جهان از گونه‌گونی بسیاری برخوردار است. یافته‌هایی که از مطالعات تطبیقی نظام‌های روابط کار به دست‌ آمده‌اند حکایت از این می‌کنند که در کشورهای مختلف میزان نفوذ دولت‌ها و سازمان‌ها و دیگر عوامل در نظام روابط کار به‌طور یکسان عمل نمی‌کنند،از آن‌جا که اقتصاد،سیاست،فرهنگ، قوانین و مقررات...کشورها با یک‌دیگر متفاوت است به همین‌ علت در نظام‌های روابط کار کشورها تفاوت‌های اساسی مشاهده‌ می‌گردد.شرکت‌های بزرگ جهانی نیز که در آن‌ها علاقه‌ی بسیار برای فعالیت کردن در کشورهای گوناگون وجود دارد ضروری‌ است که آگاهی‌های لازم و کافی از تفاوت‌ها به دست آورند و با توجه به ویژگی‌های محیطی کشور میزبان اقدام به تنظیم‌ سیاست‌های خود در زمینه‌ی روابط کار نمایند.

خلاصه ماشینی:

"یکی از بحث‌های دشوار برای مدیران سازمان‌های فراملیتی،نظام روابط کار است. نظام روابط کار هرنوع رابطه بین کارگران و سازمان‌های کارگری،کارفرمایان و سازمان‌های‌ روابط کار در کشورهای جهان،امکان اتخاذ استراتژی هم‌آهنگ در این زمینه را بسیار محدود عملکرد سازمان‌های فراملیتی تحت‌تأثیر نظام‌های روابط کار در کشورهای میزبان‌ با بررسی تطبیقی نظام‌های روابط کار،مدیران سازمان‌های فراملیتی این فرصت را پیدا برای شناسایی روابط کار در سطح بین اللمللی لازم است که عوامل مؤثر بر کارفرمایان، جدول(3)مقایسه روابط کار در سطح بین‌المللیسازمان‌های فراملیتی و اتحادیه‌های کارگری در آمریکا انقلاب صنعتی اثرات مهمی بر جامعه و نظام روابط کار داشته است که نه‌ شکست اعتصاب اتحادیه کارکنان صنایع اتومبیل‌سازی آمریکا به وسیله‌ی کاترپیلار سبب تضعیف بیش‌تر اتحادیه‌ها در این کشور شده است‌15. از مذاکرات جمعی برای تنظیم شرایط کار و مزد در این کشور از سطح صنعت به سطح مؤسسه‌ در ایتالیا نظام روابط کار از ویژگی‌های خاصی برخوردار است. این پافشاری تغییراتی را در محیط روابط کار ایتالیا به وجود آورده است. استفاده از مذاکرات جمعی برای تنظیم شرایط کار در اغلب کشورها ادامه یافته است، اما سطحی که پیمان در آن منعقد می‌شود،متفاوت بوده است. مذهبی کشورهای میزبان توجه کنند و سیاست‌های خود را در زمینه روابط کار باتوجه به‌ فراتر رود لازم است که سازمان‌های فراملیتی در تنظیم سیاست‌های روابط کار عاقلانه‌تر عمل‌ معمولا سازمان‌های فراملیتی در مورد نظام روابط کار سیاست عدم‌تمرکز را اتخاذ و مقررات و نظام متداول روابط کار در کشورهای میزبان تنظیم کنند24. international Labor Relations:What Every HR Manager Needs to Know", "


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت)