Skip to main content
فهرست مقالات

پذیرش فرهنگ زندان

نویسنده:

مترجم:

ISC (18 صفحه - از 159 تا 176)

کلیدواژه ها :

پذیرش فرهنگ زندان ،زندان مردان ،زندان زنان

کلید واژه های ماشینی : زندان، پذیرش فرهنگ زندان، زنان، حبس، محرومیت، مردان، خانواده، باند، فرهنگ زندان و زندان زنان، پذیرش فرهنگ زندان و زندان

باوجود شیفتگی‌های فراوانی که حقوقدانان کیفری و جرم شناسان نسبت به مجازات حبس نشان‌ داده‌اند،اما در عمل،این مجازات نتوانست انتظارات را برآورده نماید.در میان انتقادات فراوانی که بر کیفر حبس وارد شده است«پذیرش فرهنگ زندان‌1»به‌عنوان یکی از نتایج زیان بار اجرای این مجازات جایگاه‌ خاصی دارد،لیکن حقیقت آن است که این پدیده تنها دارای جنبهء منفی نبوده،بلکه چنانکه در این مقاله‌ مورد تأکید قرار می‌گیرد،می‌تواند آثار مثبتی برای حفظ نظم زندان و کاهش آثار مخرب آن نیز داشته باشد.

خلاصه ماشینی:

"در میان انتقادات فراوانی که بر کیفر حبس وارد شده است«پذیرش فرهنگ زندان‌1»به‌عنوان یکی از نتایج زیان بار اجرای این مجازات جایگاه‌ خاصی دارد،لیکن حقیقت آن است که این پدیده تنها دارای جنبهء منفی نبوده،بلکه چنانکه در این مقاله‌ مورد تأکید قرار می‌گیرد،می‌تواند آثار مثبتی برای حفظ نظم زندان و کاهش آثار مخرب آن نیز داشته باشد. ضعیف یا ضعیفه:این عنوان ناظر به کسی است که قادر نیست زندانی سفت و سختی‌ باشد و سایر زندانیان را تحت فشار قرار می‌دهد. استدلال شده است که آنچه به‌عنوان پذیرش فرهنگ زندان بر اثر محرومیت درک شده است،در واقع نوعی رفتار ضد اجتماعی است که عمیقا ریشه در تاریخ زندگی یک بزهکار زندانی دارد. Life زنی خود گرفته با بزهکاری است که آشکارا با پذیرش خرده فرهنگ زندان و قبول آن به‌عنوان یک راه و روش زندگی،شناخته می‌شود. (28) Esther Heffernan (29)این سه اصطلاح ناظر به زنان بزهکار است و در توضیح آن خاطر نشان می‌شود که: - : Squares اصطلاحی است که برای توصیف آن دسته از زنان زندانی به کار می‌رود که از دیدگاه زندانیان دیگر نمی‌توان آنها را در گروه مجرمین قرار داد. بدین ترتیب،از آنجا که فرآیند جامعه‌پذیری در زندانهای زنان،بعد از خانواده شکل‌ می‌گیرد،مشکل است که بتوان این نوع از پذیرش فرهنگ زندان را با بزهکاری(تنها با در نظر گرفتن استثنای بزهکاران موسوم به (life مساوی دانست. در نهایت،اگر رهبران باند فوق العاده قدرتمند شده و از نفوذ خود برای به چالش طلبیدن مدیریت و کارکنان زندان استفاده کنند،مدیران‌ زندان معمولا اقدام به انتقال آنها به زندانی دیگر می‌کنند تا قدرت آنان به‌طور قابل‌ ملاحظه‌ای کاهش یابد."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.