Skip to main content
فهرست مقالات

هایپرترمی بدخیم

نویسنده:

(7 صفحه - از 59 تا 65)

کلید واژه های ماشینی : هایپرترمی بدخیم ، اختلال ، درمان ، بیمار ، کلسیم ، میزان وقوع هایپرترمی بدخیم ، بی‌هوشی ، گرم وزن بدن ، بروز هایپرترمی بدخیم ، دانترولن

هایپرترمی بدخیم یک نمونه از اختلال فارماکوژنتیک است که در اثر مصرف برخی داروهای بیهوشی مانند هالوتان و سوکسینیل کولین بروز می کند. میزان وقوع آن در کودکان بیشتر میباشد و به همین دلیل هایپرترمی بدخیم اهمیت ویژه ای در بیهوشی کودکان دارد. عدم درمان سریع اختلال میتواند نتایج وخیم و مرگباری بدنبال داشته باشد این مقاله به بحث درباره هایپرترمی بدخیم و نحوه برخورد با آن می پردازد.

خلاصه ماشینی:

"هایپرترمی بدخیم یک نمونه از اختلال فارماکوژنتیک است که در اثر مصرف برخی داروهای بیهوشی مانند هالوتان و سوکسینیل کولین‌ میزان وقوع آن در کودکان یشتر میباشد و به همین دلیل هایپرترمی بدخیم اهمیت ویژه‌ای در بیهوشی کودکان دارد. درمان سریع اختلال میتواند نتایج وخیم و مرگباری بدنبال داشته باشد این مقاله به بحث درباره هایپرترمی بدخیم و نحوه برخورد با آن می‌ خاص مشاهده می‌شود که احتمال بروز هایپرترمی بدخیم را هایپرترمی بدخیم یک بیماری ارثی است که به صورت اتوزوم‌ جدول 2-اثر داروهای بیهوشی بر بروز هایپرترمی بدخیم تظاهرات هایپرترمی بدخیم ممکن است در دوره بعد از ازای هر کیلو گرم وزن بدن افزایش داد. -همزمان با موارد فوق درجه حرارت بدن بیمار را باید کنترل‌ 15 میلی لیتر به ازای هر کیلو گرم وزن بدن هر 15 دقیقه تا 3 درجه حرارت بدن باید دقیقا کنترل شده تا گرم به ازای هر کیلو گرم وزن بدن حاصل شود. -هایپرکالمی متداول است و در صورت بروز باید توسط میزان حداقل 2 میلی لیتر به ازای هر کیلو گرم وزن بدن در هر -تجویز دانترولن 24 تا 48 ساعت بعد از عمل به میزان 1 میلی گرم به ازای هر کیلو گرم وزن بدن هر 6 ساعت وریدی‌ با دانترولن خوراکی به میزان 1 میلی گرم به ازای هر کیلو گرم‌ تکنیک بیهوشی در بیماران مستعد به هایپرترمی بدخیم استنشاقی قرار نگرفته است استفاده شود. درجه حرارت عمقی بدن قرار گیرد. جدول 3-داروهایی که استفاده از آنها در بیماران مستعد به هایپرترمی بدخیم مورد بحث می‌باشند. هایپرترمی بدخیم مدنظر قرار گیرد(5)."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.