Skip to main content
فهرست مقالات

راهنمای آزمایشگاههای سم شناسی قانونی

مترجم:

(6 صفحه - از 73 تا 78)

کلید واژه های ماشینی : راهنمای آزمایشگاههای سم‌شناسی قانونی، آزمایشگاه، آزمایشات، سم‌شناسی قانونی، انجمن سم‌شناسان قانونی، غلظت، کنترل، سم‌شناسی آکادمی علوم قانونی آمریکا، بخش سم‌شناسی آکادمی علوم قانونی، دارو

در سال 1970 گروهی از سم شناسان قانونی برجسته در یک گردهمایی غیر رسمی که برای اولین بار مستقل از نشست سالانه آکادمی علوم قانونی آمریکا برگزار می گردید؟، شرکت نمودند. ارائه مباحثی در مورد تکنیک آنالیز تبخیر شونده ها از جمله دستاوردهای مقید این گردهمایی بود و نتایج سودمند آن برگزاری دو گردهمایی غیر رسمی دیگر را نیز به دنبال داشت. در سال 1973 در گردهمایی فیلادلفیا، تشکیل انجمن سم شناسان قانونی پیشنهاد و و مورد تصویب شرکت کنندگان قرار گرفت و بالاخره در سال 1974 دبیر اولین نشست رسمی انجمن، آغاز فعالیتهای آن را اعلام نمود. از این تاریخ انجمن سم شناسان قانونی با انتشار نشریات، برگزاری نشستهای سالانه، تشکیل کارگاههای آموزشی، آموزش اعضا، اعطا جوایز تحقیقاتی و همکاری با بخش سم شناسی آکادمی علوم قانونی آمریکا، قدمهای موثری را در هماهنگی فعالیتها و پیشبرد اهداف سم شناسی قانونی برداشته است.

خلاصه ماشینی:

"سم‌شناسی قانونی بارها مورد بازبینی قرار گرفته است تا بتواند این دستور العمل باید مشتمل بر نوع و تعیین حد اقل مقدار نمونه‌هایی باشد که برای انجام آزمایشات‌ است،زمان و تاریخ هر نمونه باید قید گردد. 4-5-شرایط انتقال و نگهداری نمونه‌ها باید به نحوی باشد باید یک کپی ماندگار2(و نه نرم‌افزاری)تهیه و بایگانی گردد. ] 4-8-صحت نمونه‌ها و شرایط ارسال هر بسته باید کنترل و نمونه برای انجام آزمایشات باید در بایگانی دائمی آزمایشگاه‌ 4-12-آزمایشگاه باید دارای دستور العمل مکتوبی برای‌ برای تایید سیستم ایمنی‌سنجی دیگر مثلا FPIA 4نیز قابل‌ و یا در صورتی که فقط یک نوع نمونه در دسترس است. صورت امکان باید Calibrator های مناسبی با ماده زمینه‌ حد اقل باید قادر به اثبات این مسئله باشد که مقادیر کالیبراتور ممکن است حد اقل تشخیص واقعی بیش از مقدار این فرمول‌ تشخیص یک دارو باید حد اقل غلظتی از دارو در خون باشد که‌ باید با غلظتی بیش از بالاترین calibrator گزارش گردد. calibrator دیگری باید اضافه گردد،تا بتواند نمونه موردنظر را پوشش دهد،راه دیگر برای روشهایی است که نتایج آنها پیشنهاد دیگر در مواردی است که تعیین مقدار دقیق موردنظر برای تهیه کنترل قابل استفاده می‌باشند. کنترل کور باید مانند یک نمونه مجهول همه مراحل‌ 6-8-مدیر آزمایشگاه باید بطور منظم نتایج کنترل کیفی و ضروری است که پرسنل آزمایشگاه از نتایج کنترل کیفی و 7-2-در گزارش آزمایشگاه ممکن است نتایج کمی و کیفی‌ باهم گزارش شوند،نتایج کیفی با ذکر نوع آزمایش باید بر استفاده باشد و حد اقل بمدت 5 سال باید نگهداری شوند،"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.