Skip to main content
فهرست مقالات

مشاور حقوقی

(1 صفحه - از 88 تا 88)

خلاصه ماشینی:

"سئوال:اگر شاکی دلیل‌ اثبات ادعای خود را سوگند متهم بداند،آیا می‌توان متهم‌ را احضار و در صورت عدم‌ حضور جلب نمود؟به عبارت‌ دیگر آیا به صرف شکایت‌ می‌توان متهم را احضار و جلب نمود؟ مشاوره حقوقی:صرف شکایت‌ بدون مقرون بودن به دلایل اثباتی‌ برای احضار و جلب مشتکی عنه‌ کافی نیست و چنین اقدامی از طرف‌ قاضی می‌تواند تخلف انتظامی تلقی‌ شود. سئوال:در مورد ارتکاب بزه کلاهبرداری با توجه به اینکه در قانون کلمه‌ «مردم»آمده است آیا کلاهبرداری از دولت هم‌ قابل تحقق است؟ مشاور حقوقی:در همان ماده 1 عبارت«... سئوال:اگر تبعه ایران در دادگاه کشور دیگری به حبس‌ قطعی محکوم شده باشد،و محکومیت او درحال اجرا باشد، و متقاضی بقیه مدت مجازات در ایران شود،و این تقاضای محکوم‌ مورد موافقت مقامات کشور محل صدور حکم قرار گیرد،آیا اجرای بقیه مدت مجازات در ایران مقدور می‌باشد؟ مشاور حقوقی:اگر بین ایران و کشور مورد بحث در این خصوص‌ قرادادی وجود داشته باشد،این کار ممکن است."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.