Skip to main content
فهرست مقالات

زنان، صلح و امنیت

نویسنده:

(3 صفحه - از 60 تا 62)

کلید واژه های ماشینی : زنان ، صلح ، صلح و امنیت ، جنگ ، خانم کولایی ، اهمیت صلح و امنیت ، مردان ، آسیب‌های زنان ، گسترش فرهنگ صلح ، سال گسترش فرهنگ صلح

خانم کولایی در این مقاله، بر اهمیت صلح و امنیت برای زنان تأکید و به برخی آسیب‌های زنان در جنگ‌ها اشاره است. وی معتقد است، باید برای پیش‌گیری از آسیب‌های زنان، تدابیر بین‌المللی بیشتری اندیشیده شود. ایشان جنگ را بیشتر به مردان و صلح را متناسب با زنان دانسته و آسیب‌های زنان را، در جنگ‌ها بیشتر از مردان برآورد کرده است.

خلاصه ماشینی:

"زنان، ش 126، آبان 84 چکیده: خانم کولایی در این مقاله، بر اهمیت صلح و امنیت برای زنان تأکید و به برخی آسیب‌های زنان در جنگ‌ها اشاره است. بنابراین، حضور زنان در عرصه‌های تصمیم‌گیری یکی از مکانیسم‌های گسترش فرهنگ صلح محسوب می‌شود و به این دلیل از سال 2001 به بعد، حضور زنان در مذاکرات معطوف به تأمین وحفظ صلح به‌طور جدی مورد توجه قرار گرفته است. در چند سال گذشته قطعنامه‌ای در شورای امنیت تصویب شد که، توجه به زنان در مقابله با رفتارهای خشونت‌بار را ضروری ساخت و تأکید کرد زنان، در مسائل مربوط به تأمین و حفاظت از صلح به‌کار گرفته شوند. همچنین ضرورت توجه به مسائل زنان را، نه تنها به عنوان عناصری که تداوم حیات و سلامت جامعه بشری خانواده، فرهنگ صلح در گرو حفظ و تأمین سلامت و امنیت آنهاست، بلکه به عنوان انسان‌هایی صاحب حق برخورداری از امنیت، در سطوح مختلف افزون‌تر می‌کند. اشاره خانم کولایی در این مقاله به اهمیت صلح و امنیت برای زنان و کودکان تأکید کرده است."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.