Skip to main content
فهرست مقالات

زنان نادیده گرفته می شوند

نویسنده:

(5 صفحه - از 69 تا 73)

کلید واژه های ماشینی : زنان ، قوانین نانوشته و عرف مرسوم ، فرهنگ قیم‌سالاری ، عرف مرسوم جامعه ، قوانین ، فرهنگ ، جامعه ، مردان ، حفظ کانون خانواده ، وظیفه

در بسیاری از کشورهای جهان سوم از جمله ایران، فرهنگ قیم‌سالاری، هنوز با قدرت تمام حاکم است و قوانین نانوشته و عرف مرسوم جامعه، قدرتمندتر از هر قانونی تعیین‌کننده، وظایف و حیطه‌ها است. وظیفه و تکلیف زن در این فرهنگ خانه‌داری و بچه‌داری، حفظ کانون خانواده است. در این تفکر، زن، منشأ و دلیل اصلی گسترش فساد در جامعه است که باید حضورش به حداقل برسد، درحالی که کنار گذاشتن زنان، به کلیت جامعه، آسیب می‌رساند.

خلاصه ماشینی:

"برای نمونه، خانم زهرا شجاعی رییس مرکز امور مشارکت زنان سابق اعلام کرد که، ما همان‌قدر که از مردسالاری بیزاریم از فمینیسم هم بیزار هستیم؛ نیز آقای غلامحسین الهام رییس دفتر ریاست جمهوری، فمینیسم را مهم‌ترین دشمن جامعه اسلامی تلقی کرده و تأکید کردند که، اگر در مقابل موج فمینیستی که اینک در جهان شکل‌گرفته است با درک درست اسلامی مقابله نکنیم، زنان، مردان و کیان خانواده از بین خواهند رفت و تقریبا تمامی افراد حاضر در عرصه قدرت از هر طیف و گرایش سیاسی همواره به تفاوت‌های میان زن و مرد توجه و تأکید دارند و بحث برابری زن و مرد را نادرست تلقی کرده و به تعریف و تبیین ارزش‌های دوگانه برای زنان و مردان دامن می‌زنند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.