Skip to main content
فهرست مقالات

فمینیسم و زن سالاری

نویسنده:

(3 صفحه - از 79 تا 81)

کلید واژه های ماشینی : زنان ، برداشت‌های اصول‌گرایانه اسلامی ، حضور مردان در استیفای حقوق ، فمینیست‌ها ، نگرش آماری به حضور زنان ، موانع ، نویسنده برداشت‌های اصول‌گرایانه اسلامی ، حقوق ، فعالان امور زنان ، جنبش زنان

نویسنده، جنبش زنان را از مهم‌ترین پایه‌های پیشرفت و حرکت به سوی دموکراسی و آزادی‌خواهی دانسته و به بررسی موانع پیش روی زنان، اشاره نموده‌اند. وی برداشت‌های اصول‌گرایانه اسلامی را، مهم‌ترین مانع دانسته و به موانع دیگر، از قبیل حس برتری‌خواهی برخی زنان، منع حضور مردان در استیفای حقوق زنان به وسیله برخی فمینیست‌ها و بالأخره نگرش آماری به حضور زنان، در جامعه، توسط برخی فعالان امور زنان، اشاره کرده است.

خلاصه ماشینی:

"وی برداشت‌های اصول‌گرایانه اسلامی را، مهم‌ترین مانع دانسته و به موانع دیگر، از قبیل حس برتری‌خواهی برخی زنان، منع حضور مردان در استیفای حقوق زنان به وسیله برخی فمینیست‌ها و بالأخره نگرش آماری به حضور زنان، در جامعه، توسط برخی فعالان امور زنان، اشاره کرده است. دوم، نگرشی که برخی از فمینیست‌ها به مسائل زنان دارند، چنان است که گویی تنها زنان از مشکلاتشان آگاهند و بدین خاطر تنها باید خودشان برای استیفای حقوق خود گام بردارند و حضور مردان را، جدی تلقی نمی‌کنند. موضوع رفع تبعیض از زنان و اصلاح قوانین، خلاف حقوق بشر خواستی نیست که تنها زنان طالب آن بوده و حضور در مصادر تصمیم‌گیری، رافع مشکلات باشند. 2. نویسنده رفع تبعیض از زنان را، در گرو اصلاح قوانین خلاف حقوق بشر دانسته و گفته است که، این موضوعی نیست که تنها زنان طالب آن باشند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.