Skip to main content
فهرست مقالات

Die literatur im sprachunterricht

نویسنده:

علمی-ترویجی (وزارت علوم)/ISC (7 صفحه - از 58 تا 64)

کلید واژه های ماشینی : درام‌نویسان مشهور اواخر قرن ، هاینریش فون کلاسیت ، معصومیت ، اوایل قرن نوزدهم ، پرداخت و هنر چکامه‌سرایی آلمان ، قرن نوزدهم آلمان ، اواخر قرن هجدهم ، برداشت پیشکسوتان یونانی و رومی ، سیر و سیاحت پرداخت ، مفاسد اجتماعی در اوایل قرن

هاینریش فون کلاسیت،یکی از درام‌نویسان مشهور اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم آلمان بود که‌ پس از سرخودگی از مفاسد اجتماعی در اوایل قرن نوزدهم میلادی،به سیر و سیاحت پرداخت.او تحت‌ تأثیر عقاید«روسو»به سوئیس رفت تا از مواهب طبیعت بهره‌مند شود و مانند یک روستایی ساده و بی‌آلایش به‌ حیات خود ادامه دهد.وی در آن‌جا به تصنیف اشعار بی‌پیرایه«روستایی و چوپانی»پرداخت و هنر چکامه‌سرایی‌ آلمان را به اوج خود رساند. در این مقاله سعی شده است،با تجزیه و تحلیل زبانی که کلاسیت برای تبیین مفهوم«معصومیت»به کار می‌برد،نشان داده شود که چگونه با پیدایش تعریف جدیدی از یک مفهوم،زبان و نویسنده تغییر می‌کند و به‌ عبارت دیگر،ابزار زبانی متاوتی به کار گرفته می‌شود.لازم به یادآوری است که تحلیل کلایست از مفهوم‌ «معصومیت»،به وضوح با برداشت پیشکسوتان یونانی و رومی او در عهد باستان فاصله گرفته و نویسنده به‌ تعریف تازه‌ای از پاکی و معصومیت روی آورده که همین امر زبان او را متحول ساخته است.

خلاصه ماشینی:

"improvement die literatur im fakulta?t fu?r die fremdsprachen universita?t isfahan چکیده هاینریش فون کلاسیت،یکی از درام‌نویسان مشهور اواخر قرن هجدهم و اوایل قرن نوزدهم آلمان بود که‌ پس از سرخودگی از مفاسد اجتماعی در اوایل قرن نوزدهم میلادی،به سیر و سیاحت پرداخت. تأثیر عقاید«روسو»به سوئیس رفت تا از مواهب طبیعت بهره‌مند شود و مانند یک روستایی ساده و بی‌آلایش به‌ آلمان را به اوج خود رساند. در این مقاله سعی شده است،با تجزیه و تحلیل زبانی که کلاسیت برای تبیین مفهوم«معصومیت»به کار می‌برد،نشان داده شود که چگونه با پیدایش تعریف جدیدی از یک مفهوم،زبان و نویسنده تغییر می‌کند و به‌ عبارت دیگر،ابزار زبانی متاوتی به کار گرفته می‌شود. لازم به یادآوری است که تحلیل کلایست از مفهوم‌ «معصومیت»،به وضوح با برداشت پیشکسوتان یونانی و رومی او در عهد باستان فاصله گرفته و نویسنده به‌ تعریف تازه‌ای از پاکی و معصومیت روی آورده که همین امر زبان او را متحول ساخته است."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.