Skip to main content
فهرست مقالات

How to make students motivated

نویسنده:

علمی-ترویجی (وزارت علوم)/ISC (12 صفحه - از 30 تا 41)

کلیدواژه ها :

انگیزه ،انگیزه برونی ،انگیزه درونی

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات ، انگیزه ، دغدغهء اولیا و معلمان ، دانش‌آموزان ، یادگیری دانش‌آموزان مطمئن ، خصوص ایجاد انگیزه مؤثرتر ، ایجاد انگیزه مؤثرتر ارائه‌شده ، انگیزهء دانش‌آموزان ، سبب ایجاد انگیزه ، تمرین‌ها

امروزه تمام دغدغهء اولیا و معلمان این است که بفهمند،چرا هرروزه از انگیزهء دانش‌آموزان برای کسب علم کاسته می‌شود.در گذشته کار اولیا این بود که دانش‌آموزان را بر سر تکالیفشان بنشانند و معلمان نیز اطلاعات را ارائه می‌دادند و یا در انجام تمرین‌ها، دانش‌آموزان را راهنمایی می‌کردند.اما اکنون باید به راهکارهایی دست یابند تا از یادگیری دانش‌آموزان مطمئن شوند.بنابراین باید بدانند چه چیزی سبب ایجاد انگیزه می‌شود. از آنچه سبب برانگیختن یک رفتار و یا تداوم آن می‌باشد،به عنوان انگیزه یاد شده است.انگیزه می‌تواند برونی باشد که حاصل‌ پاداش و یا نمره است و یا درونی باشد که جوشیده از درون انسان و نشأت‌گرفته از رضایت از خود می‌باشد که یادگیری را معنادارتر و طولانی‌تر می‌کند. در مطالعهء حاضر،فعالیت‌هایی در خصوص ایجاد انگیزه مؤثرتر ارائه شده است.

خلاصه ماشینی:

"(به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) (به تصویر صفحه مراجعه شود) چکیده امروزه تمام دغدغهء اولیا و معلمان این است که بفهمند،چرا هرروزه از انگیزهء دانش‌آموزان برای کسب علم کاسته می‌شود. در گذشته کار اولیا این بود که دانش‌آموزان را بر سر تکالیفشان بنشانند و معلمان نیز اطلاعات را ارائه می‌دادند و یا در انجام تمرین‌ها، دانش‌آموزان را راهنمایی می‌کردند. اما اکنون باید به راهکارهایی دست یابند تا از یادگیری دانش‌آموزان مطمئن شوند. بنابراین باید بدانند چه چیزی سبب ایجاد انگیزه می‌شود. در مطالعهء حاضر،فعالیت‌هایی در خصوص ایجاد انگیزه مؤثرتر ارائه شده است."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.