Skip to main content
فهرست مقالات

Teaching reading skills: what a language teacher should know

نویسنده:

علمی-ترویجی (وزارت علوم)/ISC (13 صفحه - از 19 تا 31)

کلیدواژه ها :

نظریه‌های خواندن کل به جزء ،جزء به کل ،الگوی تعاملی ،انتخاب مطالب درسی ،قابل خواندن بودن ،پیش‌خوانی ،اصالت مطلب

کلید واژه های ماشینی : کتاب زبان انگلیسی دوره‌ی پیش‌دانشگاهی ، هدف اصلی آموزش زبان انگلیسی ، مهارت خواندن و درک مفاهیم ، زبان انگلیسی در سطوح متوسطه ، خواندن و درک مفاهیم ، زبان ، مهارت‌های یادگیری زبان ، آموزش زبان انگلیسی در سطوح ، پرورش توانایی خواندن و درک ، توانایی خواندن و درک مفاهیم

مهارت خواندن و درک مفاهیم از جمله مهارت‌های یادگیری زبان است که به ویژه در محیطهای آموزش زبان انگلیسی به عنوان‌ زبان خارجی،دارای اهمیت فراوان و نقشی خاص است.در ایران نیز پرورش توانایی خواندن و درک مفاهیم،هدف اصلی آموزش‌ زبان انگلیسی در سطوح متوسطه و دانشگاهی تلقی می‌شود.در همین راستا نیز اخیرا کتاب زبان انگلیسی دوره‌ی پیش‌دانشگاهی به‌ طور کلی مورد تجدید نظر قرار گرفته و محتوای آن بر آموزش این مهارت زبان‌آموزی استوار گردیده است.لذا انتظار می‌رود،معلمان‌ زبان آشنایی دقیق‌تری با نظریه‌ها و مهارت‌های متفاوت آموزش خواندن و درک مفاهیم داشته باشند و در تدریس کتاب جدید نیز این‌ نظریات و مهارت‌ها را مدنظر قرار دهند.مقاله‌ی حاضر به بررسی این نظریه‌ها و مهارت‌ها می‌پردازد و وظایف و مسؤولیت‌های‌ معلم را در این حیطه یادآور می‌شود.

خلاصه ماشینی:

"What a Language Teacher Should Know English Teacher-Ghouchan چکیده مهارت خواندن و درک مفاهیم از جمله مهارت‌های یادگیری زبان است که به ویژه در محیطهای آموزش زبان انگلیسی به عنوان‌ زبان خارجی،دارای اهمیت فراوان و نقشی خاص است. در ایران نیز پرورش توانایی خواندن و درک مفاهیم،هدف اصلی آموزش‌ زبان انگلیسی در سطوح متوسطه و دانشگاهی تلقی می‌شود. در همین راستا نیز اخیرا کتاب زبان انگلیسی دوره‌ی پیش‌دانشگاهی به‌ طور کلی مورد تجدید نظر قرار گرفته و محتوای آن بر آموزش این مهارت زبان‌آموزی استوار گردیده است. زبان آشنایی دقیق‌تری با نظریه‌ها و مهارت‌های متفاوت آموزش خواندن و درک مفاهیم داشته باشند و در تدریس کتاب جدید نیز این‌ نظریات و مهارت‌ها را مدنظر قرار دهند. مقاله‌ی حاضر به بررسی این نظریه‌ها و مهارت‌ها می‌پردازد و وظایف و مسؤولیت‌های‌ معلم را در این حیطه یادآور می‌شود."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.