Skip to main content
فهرست مقالات

Le texte litte''raire en tant que document authentique

نویسنده:

علمی-ترویجی (وزارت علوم)/ISC (6 صفحه - از 59 تا 64)

کلیدواژه ها :

متن ادبی ،اسناد واقعی ،کلاس زبان ،القای فعال

کلید واژه های ماشینی : زبان‌آموزان، زبان، ارائه‌ی نظریه‌های ادبی در کلاس، نظریه‌های ادبی در کلاس درس، متن ادبی، متن ادبی در جایگاه ابزاری، ارتقای سطح نگارش زبان‌آموزان، ایجاد ارتباط با زبان متن، متونی پاسخگوی نیازهای زبانی، زیبایی‌شناختی زبان‌آموزان

این نوشتار به تبیین چگونگی تدریس آثار ادبی و یا چگونگی ارائه‌ی نظریه‌های ادبی در کلاس درس نمی‌پردازد.اعتقاد داریم،متن ادبی‌ پدیده‌ای است نهفته در زبان که تسهیل ارائه‌ی آن توسط مدرس،زبان‌آموزان را در استفاده و بازآفرینی متن توانا خواهد کرد.اگر متن ادبی به‌ درستی برای زبان‌آموزان گزینش شده باشد،تمرینی خواهد بود برای درک مفاهیم متن و ایجاد ارتباط با زبان متن.به این ترتیب،متن ادبی در جایگاه ابزاری برای ارتقای سطح نگارش زبان‌آموزان قرار خواهد گرفت.متن ادبی تأمین‌کننده‌ی نیازهای تعاملی یک کلاس زبان می‌باشد. چنین متونی پاسخگوی نیازهای زبانی،فرهنگی،اندیشه‌ورزی،عاطفی،شناختی،هنری و زیبایی‌شناختی زبان‌آموزان هستند.اگرچه‌ متون ادبی صرفا برای آموزش تولید نشده‌اند،اما سیری طبیعی را در مسیر یادگیری ایجاد می‌کنند.چراکه این متون اسنادی واقعی هستند که‌ همه‌ی جنبه‌های زبان را در خود نهفته دارند. در این مقاله سهی داریم تا نشان دهیم چگونه با استفاده از متون ادبی می‌توان زبان‌آموزان را با جنبه‌های گوناگون یک زبان مثل دستور زبان،واژگان‌ زبانی،دیکته،فرهنگ و ساختارهای زبانی آشنا نمود.همچنین نشان خواهیم داد چگونه ادبیات راهی است در جهت تولید«فوری»زبان خارجی.

خلاصه ماشینی:

"این نوشتار به تبیین چگونگی تدریس آثار ادبی و یا چگونگی ارائه‌ی نظریه‌های ادبی در کلاس درس نمی‌پردازد. پدیده‌ای است نهفته در زبان که تسهیل ارائه‌ی آن توسط مدرس،زبان‌آموزان را در استفاده و بازآفرینی متن توانا خواهد کرد. اگر متن ادبی به‌ درستی برای زبان‌آموزان گزینش شده باشد،تمرینی خواهد بود برای درک مفاهیم متن و ایجاد ارتباط با زبان متن. به این ترتیب،متن ادبی در جایگاه ابزاری برای ارتقای سطح نگارش زبان‌آموزان قرار خواهد گرفت. متن ادبی تأمین‌کننده‌ی نیازهای تعاملی یک کلاس زبان می‌باشد. چنین متونی پاسخگوی نیازهای زبانی،فرهنگی،اندیشه‌ورزی،عاطفی،شناختی،هنری و زیبایی‌شناختی زبان‌آموزان هستند. متون ادبی صرفا برای آموزش تولید نشده‌اند،اما سیری طبیعی را در مسیر یادگیری ایجاد می‌کنند. چراکه این متون اسنادی واقعی هستند که‌ همه‌ی جنبه‌های زبان را در خود نهفته دارند. در این مقاله سهی داریم تا نشان دهیم چگونه با استفاده از متون ادبی می‌توان زبان‌آموزان را با جنبه‌های گوناگون یک زبان مثل دستور زبان،واژگان‌"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.