Skip to main content
فهرست مقالات

افزایش امنیت مرزی: تجزیه و تحلیل اطلاعات متقابل برای شناسایی وسایل نقلیه مشکوک

نویسنده:

مترجم:

علمی-ترویجی (وزارت علوم)/ISC (21 صفحه - از 137 تا 157)

کلیدواژه ها :

اطلاعات متقابل ،مرز ایمن ،اطلاعات امنیتی و هوشمند

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات متقابل ، مرز ، شناسایی ، شناسایی خودروهای بالقوه مجرم ، تردد ، بندرگاه ، مجرم ، فرمول اطلاعات متقابل با استفاده ، عبور ، تحلیل اطلاعات متقابل

در سالهای اخیر، امنیت مرز به عنوان بخش مهمی از امنیت ملی شناخته شده است . وزارت امنیت داخلی وسایل نقلیه ورودی به کشور را برای مواد مخدر و دیگر کالاهای قاچاق جستجو میکند. ماموران گمرک و حراست مرز (CBP) معتقدند که چنین خودروهایی به صورت گروهی کار میکنند و در صورتیکه پیوندهای مجرمانه یک خودرو شناخته شود، آنگاه از الگوهای تردد مرزیشان میتوان برای شناسایی هم دستانش استفاده کرد. ما تجزیه و تحلیل با استفاده از اطلاعات متقابل را به منظور شناسایی دو خودرویی که در فعالیت های مجرمانه درگیر هستند، انجام دادهایم . ماموران گمرک و حراست مرز همچنین معتقدند که خودروهای مجرم ممکن است به منظور فرار از بازرسی در زمانها و یا از بندرگاههای خاصی تردد کنند. ما اصلاح فرمول اطلاعات متقابل با استفاده از دادههای اجرای قانون از حوزه استحفاظی مرزی به منظور دربر گرفتن این ذهنیات را پیشنهاد میکنیم . آزمونهای آماری و موارد داوری شده به وسیله کارشناسان حوزه نشان میدهد که اطلاعات متقابل اصلاح شده با معنیتر از اطلاعات متقابل کلاسیک در شناسایی خودروهای بالقوه مجرم عمل میکند.

خلاصه ماشینی:

"مأموران گمرک و حراست مرز (CBP) معتقدند که چنین خودروهایی به صورت گروهی کار میکنند و در صورتیکه پیوندهای مجرمانه یک خودرو شناخته شود، آنگاه از الگوهای تردد مرزیشان میتوان برای شناسایی هم دستانش استفاده کرد. کار بر روی توسعه یا اصلاح مقیاس اطلاعات متقابل کلاسیک برای افزودن ذهنیات حوزه، شامل مطالعاتی در پردازش زبان طبیعی میشود: ماجرمن و مارکوس مقیاس MI را اصلاح کرده اند بطوری که n گرم را دربر گیرد، بخش انفورماتیک حیاتی: ورن این مقیاس را برای محاسبه امتیازات متغیر MI برای پیوستگیهای بیولوژیکی توسعه داده است و بخش انتخاب خصوصیات: فلورت از MI مشروط برای شناسایی خصوصیات مهم عکس های طبقه بندی شده استفاده کرده است . دادههای پلیس و ترددهای مرزی در مجموعه داده آزمایشی برای شناسایی دو مجموعه خودرو استفاده شده است : مجموعه A: ٢٥١ خودروی مجرم که به دلیل فروش مواد مخدر در بخش مرکزی تاکسون از ژوئن ٢٠٠٣ مورد جستجو قرار گرفته یا بازداشت شدهاند. فرضیه ها فرضیه های زیر در این تحقیق مورد آزمون قرار گرفته اند: H١ : اطلاعات متقابل استفاده شده برای دربر گرفتن ذهنیت زمان با معنیتر از اطلاعات متقابل کلاسیک در شناسایی خودروهای بالقوه مجرم عمل خواهد کرد. به علاوه، ما به این نتیجه رسیدیم که مقیاس اطلاعات متقابل اصلاح شده برای دربر گرفتن ذهنیات این حوزه مانند ذهنیت زمان و بندرگاه محل عبور با معنیتر از اطلاعات متقابل کلاسیک در شناسایی خودروهای بالقوه مشکوک عمل میکند."


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.