Skip to main content
فهرست مقالات

کارکردهای اقتصادی اطلاعات در محیط شبکه

نویسنده:

ISC (26 صفحه - از 119 تا 144)

کلیدواژه ها :

اقتصاد اطلاعات ،اقتصاد شبکه ،بهره‌وری اقتصادی

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات ، اقتصادی اطلاعات ، اقتصاد ، شبکه ، اطلاعات در محیط شبکه ، ارتباطات ، کارکردهای اقتصاد اطلاعات در محیط ، اقتصاد شبکه ، تولید ، فروش

تجارت،اطلاعات را به‌عنوان یک کالا در نظر می‌گیرد و اطلاعات تأثیر بسزایی در فرآیند تولیدات و خدمات برجای می‌نهد.اقتصاد شبکه را می‌توان به‌عنوان مجموعه‌ای از گره‌ها،مردم،موسسات و سازمان‌ها تعریف کرد که برخی انواع ارتباطات بازرگانی را میان خود برقرار می‌کنند.یک تفاوت بنیادی میان اقتصاد قدیمی و اقتصاد نوین آن‌ است که اقتصاد گذشته براساس اقتصادی بودن کالای تولیدی بوده، درحالی که اقتصاد نوین بر مبنای اقتصاد شبکه شکل گرفته است.در سال‌های اخیر،فناوری اطلاعات و امکانات شبکه رشد شرکت‌ها را همراه با مشخصات کاملا متفاوت،برای ارائه محصولاتشان به همراه‌ داشته است.این فرآیند شامل مشارکت اقتصادی بی‌سابقه،و رشد سریع می‌باشد.تجارت شبکه فرصت‌های مهمی برای ایجاد ثروت به‌ وجود آورده و محصولات اطلاعاتی با موفقیت در محیط شبکه منتشر شده‌اند.شبکه‌ها هم‌چنین به رشد فروش سریع‌تر و بهتر محصولات‌ نظر دارند.

خلاصه ماشینی:

"اطلاعات پایه‌ای برای فعالیت‌های اقتصادی در گسترهء جهانی است. این نکتهء مهم توجه داشت که هرگونه پرداخت هزینه در خرید اطلاعات برای مصارف‌ این ویژگی سبب شده تا اطلاعات از خصوصیت توانایی کاربرد چندگانه برخوردار باشد. امکانات شبکه سبب ارتقاء توان کاربرانی شده است که می‌توانند به نحو مطلوبی‌ به بازیابی اطلاعات مورد نیاز خود بپردازند،و با ارزشیابی آن به انتخاب بهینه‌ امنیت اطلاعات در اقتصاد شبکه یکی از مباحث مهم و ضروری است که امروزه دارای‌ عرض آن برای امنیت بهره‌گیری از شبکه نیز کوشش‌های فراوانی به انجام رسیده است. و با محمل‌های الکترونیکی سبب ایجاد بازار مناسب تولیدات اطلاعاتی شده است. کارکردهای اقتصادی شبکه در زمینهء فروش اطلاعات یکی از نمودهای بازار این‌ اطلاعات منجر شده که هرچه این فرایند وسیع و گسترده‌تر باشد،جریان تولید دانش‌ بهره‌گیری از امکانات موجود در محیط شبکه زمینهء گسترش فعالیت اقتصادی خود را تبلیغات ارائه شده در محیط اینترنت برای فروش اطلاعات حیطه وسیعی از محصولات‌ در حوزهء فعالیت‌های علمی و تولید اطلاعات نیز بحث ارزش افزوده مطرح است. اطلاعات در محیط شبکه با عنایت به میزان ارزش افزوده‌ای است که در قبال بهره‌گیری از اطلاعات از این منظر دارای مشخصاتی است که در عرصهء تجاری سبب ایجاد وسیعی برای فروش اطلاعات در پهنهء جهانی شده است. نوین شده است ارتباطات راه دور و امنیت شبکه دو مقولهء مؤثر در فعالیت اقتصادی‌ به همین سبب امنیت اطلاعات در شبکه بسیار مهم است. میزان فروش اطلاعات-درسایهء امکان گسترش و افزایش کاربران-سبب عرضهء بیشتر می‌پذیرد شبکه هم‌چنین سبب ایجاد ارزش افزوده در تجارت اطلاعات شده و کمک‌"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.