Skip to main content
فهرست مقالات

نگاهی به تضارب اندیشه و عمل علیه زنان در گروه‌های تروریستی در مخالفت با قوانین و کنوانسیون‌های بین‌المللی (با تاکید بر عملکرد پژاک منشعب از پ.ک. ک) مقاله

نویسنده:

چکیده:

رویکردهای گروه‌های تروریستی برای رسیدن به اهداف سیاسی و راهبردی خود متفاوت و متنوع است از این رهگذر این گروه‌ها از تاکتیک‌ها متنوعی نیز بهره می‌گیرند یکی از این تاکتیک‌ها بهره‌گیری از احساسات زنان و دختران جامعه با استفاده از شعارهای رنگ و لعاب‌داری است که صرفا استفاده ابزاری (از زنان و دختران) جهت رسیدن به اهداف و اغراض گروه ملاک است و در عمل خلاف شعارهای اعلامی خود دست به اقداماتی می‌زنند که نه‌تنها حقوق زنان و دختران را پوشش نمی‌دهد بلکه برعکس خود این گروه‌ها را به بزرگ‌ترین ناقضان حقوق زنان تبدیل کرده است، متاسفانه امروزه در عصر ارتباطات نیز مجددا شاهد جولان چنین اقدامات ضد شعاری هستیم که می‌توان این شعار را محقق سازد زنان قربانیان مستقیم و غیرمستقیم فریب‌خورده این اقدامات و اهداف تروریستی هستند.هرچند که این گروهها فرقه اند و به هیچ از نمایندگی قومیت خاصی را ندارند.

خلاصه ماشینی:

ک. ک 1- مقدمه منطقه خاورمیانه به دلیل تنوع قومی و موقعیت ویژه سوق‌الجیشی که دارد همواره محملی جهت اتفاقات خاص در جهان معاصر بوده است یکی از مسائلی که همواره در این منطقه در چند سال اخیر بیشتر نمود پیداکرده است بحث تنوع گروه‌های تروریستی است که در این منطقه وجود دارد که هریک براساس مشرب خاصی رویکردها و اقدامات خود را توجیه می‌کنند که ادامه بحث در بخش رویکردها اشاره مختصری بدان خواهد شد علی ایحال در بازگشت به بحث اصلی باید گفت: برخی از گروه‌های قومیت‌گرا هستند که در لوای شعارهای زیبنده ناسیونالیستی رویکردها و اقدامات تروریستی را در دستور کار خود قرار داده‌اند که در عمل کاملاً مخالف حداقل آزادی‌های حقوق بشری است که در قوانین مدون بین‌المللی به رسمیت شناخته‌شده است، از جمله می‌توان به رویکردهای گروه پ. ک. ک و دیگر منشعبات آن اشاره کرد که برای اعضای خود کمترین حقوق انسانی را قائل می‌شود یکی از این مسائل مربوط به حقوق زنان عضو این گروه‌ها است که علیرغم شعارهایی که برای جذب زنان و دختران جوان در جهت جذب شدن بدین تشکیلات ارائه داده‌اند ولی در عمل تفاوت بسیار زیادی با شعارها دارد که در این مقاله سعی خواهد شد بدین سؤال راهبردی پاسخ دهیم که؛ تضارت آراء از اندیشه تا عمل در گروه‌های تروریستی پ.

کلیدواژه ها:

خشونت ، اقدامات تروریستی ، کنوانسیون‌های بین‌المللی ، گروه‌های تروریستی ، افراطی‌گری ، پ. ک. ک ، گروه پژاک


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است ورود پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.

تحتاج دخول لعرض محتوى المقالة. إذا لم تكن عضوًا ، فتابع من الجزء الاشتراک.
إن كنت لا تقدر علی شراء الاشتراك عبرPayPal أو بطاقة VISA، الرجاء ارسال رقم هاتفك المحمول إلی مدير الموقع عبر credit@noormags.ir.

You need Sign in to view the content of the article. If you are not a member, proceed from part Membership.
If you fail to purchase subscription via PayPal or VISA Card, please send your mobile number to the Website Administrator via credit@noormags.ir.