Skip to main content
فهرست مقالات

نگاهی به واقع گرایی و توصیف در فارسی پیش دانشگاهی

نویسنده:

(2 صفحه - از 48 تا 49)

کلیدواژه ها :

واقعیت ،توصیف ،واقع‌گرایی ،ناتورالیسم ،توصیف‌گری ،زبان و ادبیات‌ پیش‌دانشگاهی ،ادبیات توصیفی

کلید واژه های ماشینی : درآمد ادبیات توصیفی کتاب زبان، کتاب زبان و ادبیات پیش‌دانشگاهی، توصیف در فارسی پیش‌دانشگاهی، فارسی، توصیف، ادبی، ادبیات، واقعی، منبع الهامات ناتورالیست‌ها مکتب واقع‌گرایی، ضرب المثل‌های فارسی

نویسنده،این مقاله را به عنوان نقدی بردرآمد ادبیات توصیفی کتاب زبان و ادبیات پیش‌دانشگاهی نگاشته است.از جمله مباحث مقاله،مفهوم واقعیت و توصیف هنرمندان از واقعیت و تقسیمات آن و نقد دیدگاه‌ها در باب توصیف‌ است.هم‌چنین نویسنده به تبیین مکتب واقع‌گرایی پرداخته و به واقعیت از دید ناتورالیست‌ها نیز اشاراتی داشته است.بخش‌هایی از مقاله از نظرتان می‌گذرد.

خلاصه ماشینی:

"(زبان و ادبیات فارسی عمومی 1 و 2-چاپ‌ نویسنده،این مقاله را به عنوان نقدی بردرآمد ادبیات توصیفی کتاب زبان و ادبیات پیش‌دانشگاهی نگاشته است. ناتورالیست‌ها نیز اشاراتی داشته است. این نوع توصیف در عالم نویسندگی،و به‌ این نوع توصیف در ادبیات کهن ایران‌ توصیفات واقعی تنها می‌توان بخشی از ادب‌ 1. زبان و ادبیات فارسی(عمومی 1 و 2)،وزارت‌ این مجموعه حاوی داستان‌هایی است که در باره‌ی ریشه‌ی‌ ضرب المثل‌های فارسی ساخته شده است. منبع این داستان‌ها بخشی متون ادب فارسی‌ بخشی از این داستان‌ها برساخته‌ی عوام است که از آن‌ها دو یا چند روایت‌ داستان‌های شیرین این کتاب جز آن‌که بیانگر ریشه‌ی داستانی ضرب المثل‌های‌ خود مجموعه‌ای از جذاب‌ترین داستان‌های رایج میان مردم نیز هست. این کتاب در نوع خود جامع‌ترین مجموعه داستان‌های مربوط به ضرب المثل‌های‌ فارسی است که می‌تواند منبع مهم و اساسی در این زمینه به حساب آید. طنزآمیز این کتاب ما را با بخشی از فکر"

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.