Skip to main content
فهرست مقالات

واژگان بافتی

نویسنده:

(5 صفحه - از 45 تا 49)

کلیدواژه ها :

نیاز ،واژگان بافتی یا خلق الساعه ،نوواژه‌ها ،نام‌گذاری اشتقاقی ،م‌پذیری ،زبانمند

کلید واژه های ماشینی : واژگان ، واژگان بافتی ، زبان ، نام‌گذاری ، زبان فارسی ، نوواژه‌ها ، واژگان بافتی در زبان فارسی ، صورت‌های بافتی براساس تئوری نام‌گذاری ، تجزیه و تحلیل ، پایه‌ی نام‌گذاری و نشانه‌ی نام‌گذاری

در این مقاله که چکیده‌ی پایان‌نامه‌ی نویسنده است،سعی شده واژگان بافتی یا موقتی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد و تفاوت آن‌ها که تولیدی ناآگاهانه و عامیانه دارند با«نوواژه‌ها»که آگاهانه تولید می‌شوند و ماندگارترند تشریح شده است.

خلاصه ماشینی:

"منظور از واژگان بافتی یا خلق الساعه‌ ساخت واژگان بافتی در چارچوب این‌ واژگان بافتی در زبان فارسی نهادینه‌ واژگان بافتی در زبان فارسی»است که‌ در این مقاله که چکیده‌ی پایان‌نامه‌ی نویسنده است،سعی شده واژگان بافتی یا موقتی مورد بررسی و تجزیه و تحلیل قرار گیرد و تفاوت آن‌ها که تولیدی ناآگاهانه و بافتی یا موقتی ابتدا در سطح سیستم زبان به‌ مورد واژگان موقتی یا بافتی منتشر نشده‌ در ارتباط با واژگان موقتی یا بافتی در زبان‌ در مجموعه واژگان زبان قرار می‌گیرند». شوند واژگان بافتی یا موقتی هستند. نشان از این واقعیت دارد که زبان از نیروی‌ از سوی دیگر نگارنده بر این باور است که‌ تحلیل واژگان موقتی یا بافتی در زبان فارسی‌ واژگان بافتی در زبان فارسی است. تعیین رابطه‌ی معنایی مورد بررسی قرار داده‌ زبان با بقا و ماندگاری این واژگان،از معیارهای زیر استفاده شده است. عامل در مورد واژگان بافتی موجود کرده است سازگاری واژگان از نظر در مورد واژگان بافتی مد نظر قرار د:واژگان موقتی یا بافتی که بنا به قیاس به‌ تجزیه و تحلیل داده‌ها استفاده شده است. صورت بافتی است. شده این است که تعداد زیادی از آن‌ها با آن‌که‌ عنوان واژگان بافتی یا موقتی،معنای آن‌ها معنایی در برخی دیگر از واژگان بافتی نیز به‌ بافتی مورد استفاده قرار گیرد معنا کاملا معینی توسط زبانمند مورد استفاده قرار واژگان دارای نشانه و رابط معنایی هستند دارند که معنی آن‌ها در جدول آمده است اما ترکیب‌ در میان واژگان بافتی و خلق الساعه به‌ است که در این صورت زبانی هم از"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.