Skip to main content
فهرست مقالات

بهره وری شهری: اندازه، پراکنش، سرعت و کارایی شهرها

نویسنده:

مترجم:

ISC (10 صفحه - از 24 تا 33)

کلید واژه های ماشینی : اندازه واقعی بازار کار ، شهر ، اندازه ، میزان کشش اندازه واقعی بازار ، کشش اندازه واقعی بازار کار ، بهره‌وری ، سرعت ، کارگران ، کشش ، تعیین میزان کشش اندازه واقعی

افرت‌ها به مقصد کار. همین مقدار نمونه،23 شهر فرانسه،برای تعیین‌ میزان کشش اندازه واقعی بازار کار در برابر سه‌ عامل مذکور استفاده شد.

خلاصه ماشینی:

"بخش ویژه بهره‌وری شهری‌ اندازه،پراکنش، سرعت و کارایی‌ شهرها* (به تصویر صفحه مراجعه شود) نویسندگان:رمی پرودهم-چانگ وون‌لی ترجمه:ایرج اسی و قادر احمدی چکیده فرضیه مورد بررسی در این مقاله،این است‌ که کارایی شهرها که در اینجا مقصود از آن همان‌ بهره‌وری کار است،تابعی است از اندازه واقعی‌ بازار کار آن؛که مقصود از بازار کار نیز میانگین‌ تعداد شغل‌هایی است که در کمتر از t دقیقه در دسترس کارگران قرار می‌گیرد. سنجش تأثیرات پراکندگی‌ (D) فرضیه این است که اندازه واقعی بازار کار تابعی است از وضعیت جغرافیایی،یعنی موقعیت نسبی محل اشتغال و محل سکونت و یا به عبارت دیگر پراکندگی آنها و نیز کارایی سیستم حمل و نقل(سرعت حمل و نقل کالا و مسافر). توجه:(52) L اندازه واقعی بازار کار در 52 دقیقه از نظر کارگران،و(52) E همان مفهوم را از دیدگاه‌ سرمایه‌گذار نشان می‌دهدمقصود از اندازه‌ (S) ،میزان جمعیت توده شهری است که به هزار نفر نشان داده شده‌ است؛مقصود از پراکندگی میانگین فاصله بین محل کار و سکونت است؛سرعت مترادف است با میانگین‌ سرعت همان‌گونه که در متن توضیح داده شده است؛و اعداد داخل پرانتز نیز میزان‌ T را نشان می‌دهند. نتیجه‌گیری داده‌های به‌واقع محدودی که در این مطالعه استفاده شد،این نظریه را تأیید می‌کند که کارایی شهر تابعی‌ است از اندازه واقعی بازار کار آن؛و اینکه خود اندازه بازار کار تابعی است از اندازه کل شهر،پراکندگی و نیز سرعت‌ (به تصویر صفحه مراجعه شود) نمودار شماره 5:کارایی شهرها توجه: e مقدار کشش عوامل را نسبت به یکدیگر نشان می‌دهد."


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.