Skip to main content
فهرست مقالات

زوال خانواده

نویسنده:

(4 صفحه - از 39 تا 42)

کلید واژه های ماشینی : مواد مخدر ، خانواده ، ازدواج ، طلاق ، خودکشی ، خشونت ، زوج‌هایی ، زنان ، علوم اجتماعی ، رابطه هم‌خانگی پیش‌از ازدواج

پل ویتز در این مقاله، یافته‌های تحقیقات علوم اجتماعی در مورد آثار طلاق و خانواده‌های تک‌والدی را با تأکید بر عواملی چون خشونت، خودکشی، مواد مخدر و ... مورد بررسی قرار می‌دهد. او معتقد است که بر اساس یافته‌های علوم اجتماعی، عواملی مانند طلاق و عدم تمایل به ازدواج، اصلی‌ترین دلایل بروز بحران‌هایی مانند افزایش خشونت، خودکشی، مواد مخدر و ... است. ویتز در تحقیق حاضر خود که در واقع خلاصه‌ای از تحقیقات بسیاری از دانشمندان علوم اجتماعی است، یافته‌های قابل توجهی را در مورد «زوج‌های هم‌خانه ازدواج نکرده» بیان می‌دارد.

خلاصه ماشینی:

"اداره آمار و سرشماری ایالات متحده گزارش داده است که 25% از زنان ازدواج نکرده در ایالات متحده مادر می‌شوند و نرخ این امر صرفا در طول 10 سال گذشته، 60% افزایش یافته است. نکته جالب توجه دیگری که از این تحقیقات به دست می‌آید این است که زوج‌هایی که بدون ازدواج با یکدیگر به صورت هم‌خانگی زندگی می‌کنند، احتمال ازدواج آنها نسبت به دیگر زوج‌ها کمتر و پذیرش آنها نسبت به طلاق بیشتر است و معمولا کسانی به این کار دست می‌زنند که خود، فرزندان طلاق هستند. بسیاری از تحلیل‌گران، افزایش شدید کودکان نامشروع و طلاق را عامل افزایش مشکلات روانی در میان جوانان می‌دانند: پس از 1950، میزان خودکشی جوانان آمریکایی، 300% افزایش داشته است؛ نرخ جنایت و آدم‌کشی آمریکایی‌های زیر 25 سال به همین میزان افزایش یافته است؛ اعتیاد به مواد مخدر شیوع پیدا کرده است و نرخ دستگیری و ارتکاب رفتارهای جنایی جوانان، خصوصا از سال 1960 به بعد، سر به فلک کشیده است."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.