Skip to main content
فهرست مقالات

ماهیت مبارزه با تروریسم

نویسنده:

(9 صفحه - از 48 تا 56)

کلید واژه های ماشینی : تروریسم، ترور، مبارزه با تروریسم، ماهیت مبارزه با تروریسم، اطلاعات، ماهیت، خشونت، بنیادگرایی، ماهیت تروریسم، دروغی

بررسی ماهیت تروریسم و نیز تبیین ریشه‌های مبارزه با تروریسم و تعیین نسبت میان تروریسم و مبارزه با تروریسم محورهای اساسی این نوشتار به شمار می‌رود نکته اساسی در ماهیت تروریسم آنست که نابرابری‌های دهشتناک اجتماعی ریشه اصلی تروریسم است نه بنیادگرایی و مبارزه با تروریسم هم دروغی بیش نیست دروغی به منظور چیرگی بر جهان.

خلاصه ماشینی:

"اینترنت چکیده: بررسی ماهیت تروریسم و نیز تبیین ریشه‌های مبارزه با تروریسم و تعیین نسبت میان تروریسم و مبارزه با تروریسم محورهای اساسی این نوشتار به شمار می‌رود نکته اساسی در ماهیت تروریسم آنست که نابرابری‌های دهشتناک اجتماعی ریشه اصلی تروریسم است نه بنیادگرایی و مبارزه با تروریسم هم دروغی بیش نیست دروغی به منظور چیرگی بر جهان. حقیقت این است که مبارزه با تروریسم علاوه بر انگیزه خصوصی که تک‌تک صاحبان قدرت و ثروت دارند، وسیله‌ای برای تصرف مابقی جهان بیش نیست. حقیقت این است که خشونت از هر نوعی که باشد ماهیت قدرت‌مدارانه و زورپرستانه دارد، خواه از جنس تروریسم و خواه از اینترتامنتیسم، همان‌طور که هیچ بزه‌کاری نمی‌یابید که حداقل در لحظه بزه دارای کنش آزاد باشد و هیچ تروریستی نیست که عمل تروریستی خود را بتواند بر اساس کنش آزاد و خودانگیخته توجیه کند. بودریا از واژه دیگری به نام «حاد واقعیت» و یا به زبان خود او «هیپررئالیسم» یاد می‌کند که مراد بودریا در استفاده از این واژه، به نظر نگارنده، نوعی ذوب شدن در «امر واقع» است؛ نوعی چسبیدن در امر واقعی است که منجر به واپس‌نمایی خود امر واقعی نسبت به چیزها می‌شود. «مبارزه با تروریسم» به اینکه پدیده تروریسم، الگوی واکنش‌سازی امر واقعی است، قائل نیست و این واقعیت را نمی‌پذیرد که نظام بورژوازی لیبرال علاوه بر اینکه خود بر یک رشته از واکنش‌ها متکی است، همچنین مولد یک رشته از واکنش‌های دیگری نیز هست."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.