Skip to main content
فهرست مقالات

چکیده مقاله انگلیسی به فارسی

ISC (3 صفحه - از 163 تا 165)

کلید واژه های ماشینی : چکیده مقاله انگلیسی به فارسی ، بحث سلطنت مشروعه بررسی ، دیدگاه علامهء مجلسی ، منبع اصلی تحقیق کتاب عین ، مسألهء ولایت‌فقیه سر‌و‌کار ، تحقیق کتاب عین الحیاة ، امام‌خمینی با مسألهء ولایت‌فقیه ، بررسی دیدگاههای علامهء مجلسی ، مفهوم از فقه سیاسی ، متفکران شیعه مدتها

این مقاله بر آن است تا ریشه‌های دو مفهوم از فقه سیاسی را از دیدگاه علامهء مجلسی بیابد و بررسی کند.نخست بحث سلطنت مشروعه بررسی خواهد شد، سپس به بحث ولایت فقیه و شرایط آن خواهد پرداخت.منبع اصلی تحقیق کتاب‌ عین الحیاة علامهء مجلسی خواهد بود.در این مقاله اثبات خواهد شد که متفکران‌ شیعه مدتها قبل از امام خمینی با مسألهء ولایت فقیه سروکار داشته و آن را مورد بررسی قرار داده‌اند.

خلاصه ماشینی:

"بررسی دیدگاههای علامهء مجلسی در باب‌ "سلطنت مشروعه‌"و"ولایت فقیه‌" یاسویوکی ماتسوناگا چکیده این مقاله بر آن است تا ریشه‌های دو مفهوم از فقه سیاسی را از دیدگاه علامهء مجلسی بیابد و بررسی کند. نخست بحث سلطنت مشروعه بررسی خواهد شد، سپس به بحث ولایت فقیه و شرایط آن خواهد پرداخت. در این مقاله اثبات خواهد شد که متفکران‌ شیعه مدتها قبل از امام خمینی با مسألهء ولایت فقیه سروکار داشته و آن را مورد بررسی قرار داده‌اند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.