Skip to main content
فهرست مقالات

سیاست اطلاع رسانی در افریقای جنوبی نوین

نویسنده:

مترجم:

ISC (15 صفحه - از 109 تا 123)

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات، سیاست اطلاع‌رسانی در افریقای جنوبی، اطلاع‌رسانی، سیاسی، سیاست اطلاع‌رسانی، افریقای جنوبی، اطلاع‌رسانی افریقای جنوبی، مسؤول تدوین سیاست اطلاع‌رسانی، کارکنان، سازمان کارکنان کتاب‌داری و اطلاع‌رسانی

این مقاله در وهله نخست مروری اجمالی بر سیاست اطلاع‌رسانی در افریقای جنوبی دارد.بر اساس این زمینه، پیرامون نتایج بررسی محدود در باب آنچه کتابداران و اطلاع‌رسانان افریقای جنوبی در ضرورت سیاست اطلاع‌رسانی می‌اندیشند، و در خصوص اینکه چه مسائلی از نظر آنها باید در سیاست منظور شود، چه کسی مسؤول تدوین سیاست اطلاع‌رسانی خواهد بود، بحث می‌شود.پیشنهادهای سه نهاد کتابداری و اطلاع‌رسانی شامل مؤسسه علوم کتابداری و اطلاع‌رسانی افریقای جنوبی(سایلیس)، سازمان کارکنان کتابداری و اطلاع‌رسانی(لیوو)، و گروه بررسی سیاست ملی آموزشی(پنی)برای نظام کتابداری واطلاع‌رسانی در انتها آمده است.

خلاصه ماشینی:

"بر اساس این زمینه، پیرامون نتایج بررسی محدود در باب آنچه کتابداران و اطلاع‌رسانان افریقای جنوبی در ضرورت سیاست اطلاع‌رسانی می‌اندیشند، و در خصوص اینکه چه مسائلی از نظر آنها باید در سیاست منظور شود، چه کسی مسؤول تدوین سیاست اطلاع‌رسانی خواهد بود، بحث می‌شود. بر اساس این زمینه، پیرامون نتایج بررسی محدود در باب آنچه کتابداران و اطلاع‌رسانان افریقای جنوبی در ضرورت سیاست اطلاع‌رسانی می‌اندیشند، و در خصوص اینکه چه مسائلی از نظر آنها باید در سیاست منظور شود، چه کسی مسؤول تدوین سیاست اطلاع‌رسانی خواهد بود، و گروههای مختلف علاقه‌مند به مسائل سیاستگذاری چه اصولی را قبلا در این زمینه تدوین کرده‌اند، به بحث خواهم پرداخت. استدلالم این بود که دولت به زیرساختهای اطلاعاتی کشود منابع مالی عمده‌ای اختصاص داده است، و در قبال کتابخانه‌ها و خدمات اطلاع‌رسانی دولتی، کتابخانه‌های ملی و پیش‌بینی اطلاعات از جانب سازمانهای دولتی برای همه کسانی که به اطلاعات نیاز دارند، مسؤولیت مستقیم دارد. کوشش برای تدوین سیاستهای اطلاع‌رسانی‌ سه نهاد به تازگی گزارشهایی در باب سیایت ملی اطلاع‌رسانی تدوین کرده‌اند: مؤسسه علوم کتابداری و اطلاع‌رسانی افریقای جنوبی(سایلیس) 1P} سایلیس در 1991 برای ایجاد نقش اطلاعات، به عنوان منبعی در جامعه، کمیته‌ای اجرایی تشکیل داد. گروه بررسی سیاست ملی آموزشی(نپی) 1P}:گروه خدمات کتابداری و اطلاع‌رسانی‌ این گروه در 1990، و به سرپرستی کمیته هماهنگی آموزش ملی، و به قصد تدوین گزینه‌های سیاستگذاری برای نظام آینده کتابداری و اطلاع‌رسانی در افریقای جنوبی تشکیل شد. از این گذشته، اطلاعات برای پیشرفت و تکامل همه مردم افریقای جنوبی، به منزله منبعی ملی قلمداد شده است و همه آنها باید آزادانه به آن دسترسی داشته باشند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.