Skip to main content
فهرست مقالات

تحلیل رفتار اطلاع یابی پزشکان شهرستان بجنورد

نویسنده:

ISC (12 صفحه - از 89 تا 100)

کلید واژه های ماشینی : رفتار اطلاع‌یابی پزشکان شهرستان بجنورد ، رفتار اطلاع‌یابی پزشکان شهر ، پزشکان ، تحلیل رفتار اطلاع‌یابی پزشکان شهرستان ، رفتار اطلاع‌یابی پزشکان شهر بجنورد ، نیازهای اطلاعاتی متخصصان علوم ، نیازهای اطلاعاتی متخصصان علوم پزشکی ، گروه پزشکی هدف‌های آموزشی ، پزشکان شهر بجنورد ، بررسی نیازهای اطلاعاتی متخصصان علوم

در گروه پزشکی هدف‌های آموزشی به گونه‌ای تنظیم می‌شوند که با برنامه‌ریزی درست و اجرای دقیق آن می‌توان برای نظام بهداشتی و درمانی کشور،افرادی را آموزش داد که بتوانند به‌طور مؤثر در تأمین سلامت و بهداشت جامعه کوشا باشند،بنابراین باید برای هریک از رشته‌های پزشکی، برنامه‌ریزی و اجرا به روش خاص و هم‌سو با آن رشته و با گروه معمول شود.باتوجه به اهداف‌ آموزش پزشکی،رفتار اطلاع‌یابی پزشکان شهرستان بجنورد برای تحقیق درنظر گرفته شد.تلاش بر این بود که به پرسش‌های طرح‌شده پاسخ‌های مطلوب و مناسب داده شود.این طرح به روش پیمایشی‌ با استفاده از پرسشنامه انجام شده است.

خلاصه ماشینی:

"تحلیل رفتار اطلاع‌یابی پزشکان شهرستان بجنورد مصیب سامانیان‌1 چکیده:در گروه پزشکی هدف‌های آموزشی به گونه‌ای تنظیم می‌شوند که با برنامه‌ریزی درست و اجرای دقیق آن می‌توان برای نظام بهداشتی و درمانی کشور،افرادی را آموزش داد که بتوانند به‌طور مؤثر در تأمین سلامت و بهداشت جامعه کوشا باشند،بنابراین باید برای هریک از رشته‌های پزشکی، برنامه‌ریزی و اجرا به روش خاص و هم‌سو با آن رشته و با گروه معمول شود. پزشکان پس از اتمام تحصیلات عمومی،تخصصی و فوق تخصصی،همچنان نیازمند به‌ مطالعه عمیق و پژوهش دائم هستند و مسئله مورد تحقیق این است که برای اطلاع‌یابی،پزشکان‌ شهرستان بجنورد چگونه رفتار می‌کنند؟ پرسش‌های اساسی تحقیق 1. هدف از این تحقیق یافتن پاسخ‌هایی برای سؤالات پژوهش و همچنین کسب اطلاعاتی دربارهء رفتار اطلاع‌یابی پزشکان شهر بجنورد است. توزیع فراوانی زمان اختصاص داده‌شده برای مطالعه عمومی و اختصاصی‌ از طرف پزشکان متخصص شهر (به تصویر صفحه مراجعه شود) جدول 5. توزیع فراوانی میزان استفاده از منابع برای اطلاع از آخرین یافته‌های علمی (به تصویر صفحه مراجعه شود) منابع اطلاعاتی به ترتیب کد؛1. توزیع فراوانی میزان استفاده از منابع برای بازیابی اطلاعات (به تصویر صفحه مراجعه شود) کد منابع اطلاعاتی به ترتیب؛1. توزیع فراوانی میزان رضایت از اطلاع‌یابی در شهر (به تصویر صفحه مراجعه شود) یافته‌های تحقیق -پزشکان این شهر بیشتر وقت خود را صرف مشاهده و طبابت می‌کنند و کمتر به مطالعه می‌پردازند. -استفاده از متون پایه و استاندارد برای کسب اطلاع از نظر پزشکان این شهر در اولویت اول قرار دارد."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.