Skip to main content
فهرست مقالات

Quels rapports existent-ils entre le roman et la Societe?

نویسنده:

ISC (8 صفحه - از 123 تا 130)

کلید واژه های ماشینی : رمان ، ساختار جامعه به‌طور انکاناپذیری ، زندگی روزمره در عرصه ادبیات ، اقشار گوناگون جامعه و روابط ، ادبی ، ژانری ، بافت و ساختار جامعه ، انکاناپذیری به نگارش ، روش بیان هنری شناخته‌شده ، توصیف‌های گوناگونی از زندگی

رمان، از آغاز پیدایش، همواره توصیف‌های گوناگونی از زندگی روزمره در عرصه ادبیات ارائه نموده است.زمان، در حالی که یک روش بیان هنری شناخته شده است، می‌تواند واقعیات اجتماعی را، گاه مطابق واقع و گاه بر خلاف آن، باز گوید. در هردو صورت، رمان نوعی(ژانری)ادبی است که در آن بافت و ساختار جامعه به طور انکاناپذیری به نگارش در می‌آید.از این رو، مقاله حاضر، با استناد به مثال‌های مشخصی از ادبیات، به بررسی این مطلب می‌پردازد که اصولا رمان چگونه سطوح یا اقشار گوناگون جامعه و روابط انسانی را به تصویر می‌کشد.

خلاصه ماشینی:

"زمان، در حالی که یک روش بیان هنری شناخته شده است، می‌تواند واقعیات اجتماعی را، گاه مطابق واقع و گاه بر خلاف آن، باز گوید. در هردو صورت، رمان نوعی(ژانری)ادبی است که در آن بافت و ساختار جامعه به طور انکاناپذیری به نگارش در می‌آید. از این رو، مقاله حاضر، با استناد به مثال‌های مشخصی از ادبیات، به بررسی این مطلب می‌پردازد که اصولا رمان چگونه سطوح یا اقشار گوناگون جامعه و روابط انسانی را به تصویر می‌کشد."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.