Skip to main content
فهرست مقالات

پانکراتیت حاد شیمیایی متعاقب مسمومیت با ضد افسردگی سه حلقه ای (کلومیپرامین)

مترجم:

ناظر:

(6 صفحه - از 80 تا 85)

کلیدواژه ها :

پانکراتیت ،عوامل ضد افسردگی سه حلقه‌ای ،کلومیپرامین ،مسمومیت

کلید واژه های ماشینی : پانکراتیت حاد شیمیایی ، مسمومیت ، کلومیپرامین ، پانکراتیت حاد شیمیای ، عوارض ، پانکراتیت عارضه نادر مسمومیت ، روده‌ها ، مسمومیت با داروهای ضد‌افسردگی ، پانکراس ، تشخیص پانکراتیت حاد

همه ساله عده زیادی در سراسر جهان،بطور عمدی یا اتفاقی،دجار مسمومیت با داروهای مختلفی می‌شوند که از این تعداد،عده‌ای بهبودی می‌یابند و عده دیگری نیز دجار عوارض متعددی شده،یا فوت می‌کنند.داروهای‌ ضد افسردگی(بخصوص گروه سه حلقه‌ای‌ها)در این بین جایگاه ویژه‌ای دارند.افرادی که دچار مسمومیت با داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای می‌شوند،طیف وسیعی از علائم را با شیوع مختلفی نشانن می‌دهند.یکی از این‌ عوارض (که نادر هم می‌باشد)پانکراتیت حاد شیمیایی می‌باشد. در اینجا یک مورد پانکراتیت حاد شیمیای و فلج طولانی مدت روده‌ها،متعاقب مسمومیت حاد با کلومیپرامین در یک فرد بالغ گزارش شده است.پانکراتیت عارضه نادر مسمومیت یا ضد افسردگیها،ممکن است به فلج طولانی مدت‌ روده‌ها و بستری شدن به مدت طولانی منجر شود. با توجه به شیوع نسبتا رایج مسمومیت با داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای که در مواردی منجر به فوت می‌گردد، احتمال یافتن عوارض نادر بخصوص پانکراتیت شیمیایی در این اجساد وجود دارد. از آنجایی که پانکراس عضوی خلف صفاقی بوده و بعد از مرگ سریعا دجار تغییر(اتولیز)می‌شودلذا تشخیص‌ پانکراتیت حاد نیازمند داشتن یک زمینه فکری و گمان قبلی می‌باشد.

خلاصه ماشینی:

"عوارض (که نادر هم می‌باشد)پانکراتیت حاد شیمیایی می‌باشد. در اینجا یک مورد پانکراتیت حاد شیمیای و فلج طولانی مدت روده‌ها،متعاقب مسمومیت حاد با کلومیپرامین در پانکراتیت عارضه نادر مسمومیت یا ضد افسردگیها،ممکن است به فلج طولانی مدت‌ با توجه به شیوع نسبتا رایج مسمومیت با داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای که در مواردی منجر به فوت می‌گردد، احتمال یافتن عوارض نادر بخصوص پانکراتیت شیمیایی در این اجساد وجود دارد. پانکراتیت حاد نیازمند داشتن یک زمینه فکری و گمان قبلی می‌باشد. داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای می‌باشد داروهای ضد افسردگی سه حلقه‌ای می‌باشد است ولی برای تشخیص پانکراتیت خیلی‌ وجود پانکراتیت حاد شیمیایی همراه با تشخیص پانکراتیت حاد در روز سوم‌ پانکراتیت همراه با مصرف ناگهانی و بیش از حاد شیمیایی همراه بوده است. از پانکراتیت همراه با مصرف بیش از حد از پانکراتیت همراه با مصرف بیش از حد پاتولوژیک پانکراتیت در بیمار مورد نظر را"


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.