Skip to main content
فهرست مقالات

داده کاوی در بستر یادگیری الکترونیک

نویسنده:

کلیدواژه ها :

داده‌کاوی ،یادگیری الکترونیک ،محتوای وب

کلید واژه های ماشینی : اطلاعات ، وب ، بستر یادگیری الکترونیک ، یادگیری الکترونیک ، داده‌کاوی ، پایگاه‌های اطلاعاتی ، کاربر ، صفحات وب ، دوره‌های یادگیری الکترونیکی موثر ، کاربردهای داده‌کاوی در بستر یادگیری

علت این که داده‌کاوی در سال‌های اخیر حجم‌ گسترده‌ای از توجیهات را به خود جاب گرده است، قابلیت سریع و گسترده به حجم زیادی از داده‌ها و نیازه ضروری برای تبدیل این چنین داده‌هایی به دانش و اطلاعات مفید است.این مقاله درصدد است تا دهده‌کاوی‌ را در محدوده یادگیری در محتوای وب و نیز کسب اطلاعات و نیازهای مطلوب و مناسب بازدیدکنندگان وب‌سایت،در طراحی و اجرای دوره‌های یادگیری الکترونیکی موثر واقع شد و در نتیجه این امر موجب ارتقا بازدهی و یا اثربخشی یادگیری‌ الکترونیک خواهد شد.

خلاصه ماشینی:

"داده‌کاوی در بستر یادگیری الکترونیک بهنام شهابی چکیده: علت این که داده‌کاوی در سال‌های اخیر حجم‌ گسترده‌ای از توجیهات را به خود جاب گرده است، قابلیت سریع و گسترده به حجم زیادی از داده‌ها و نیازه ضروری برای تبدیل این چنین داده‌هایی به دانش و اطلاعات مفید است. این مقاله درصدد است تا دهده‌کاوی‌ را در محدوده یادگیری در محتوای وب و نیز کسب اطلاعات و نیازهای مطلوب و مناسب بازدیدکنندگان وب‌سایت،در طراحی و اجرای دوره‌های یادگیری الکترونیکی موثر واقع شد و در نتیجه این امر موجب ارتقا بازدهی و یا اثربخشی یادگیری‌ الکترونیک خواهد شد. داده‌کاوی: دلیل این که در سال‌های اخیر،داده‌کاوی حجم زیادی از توجیهات را به خود جلب کرده است،قابلیت دسترسی گسترده به‌ حجم زیادی از داده‌ها و نیاز ضروری برای تبدیل این چنین‌ داده‌هایی به دانش و اطلاعات مفید است. داده‌ کاوی روشی است که به وسیله آن یک تحلیلگر ابزارهای ریاضیاتی‌ و آزمون‌های کاربردی آمار را برای داده‌های مربوط به تجارت به‌ کار می‌برد تا روابط،الگوها یا وابستگی‌های میان متغیرها یا اجزای‌ متغیرها را در آن داده‌ها معین‌سازد و شناخت ودرک بیشتری را نسبت به حیطه فرآیند کسب و کار به دست‌آورد. آنها قادر خواهند بود که رفتار آتی طبقات‌ مختلفی از کارکنان حرفه‌ای گماشته شده را پیش‌بینی کنند، همچنین اطلاعات نظیر سلایق فردی و سرگرمی‌ها برای ابزار داده‌کاوی با ارزش خواهند شد تا الگوهای پنهان را با ایجاد مدل‌هلی هوشمند-مبتنی بر حجم عظیمی از داده‌ها-کشف کنند. می‌توان با کاوش در محتوای وب و نیز کسب‌ اطلاعات و نیازهای مطلوب و مناسب بازدیدکننگان وب سایت، در طراحی و اجرای دوره‌های یادگیری الکترنیکی موثر واقع شد و در نتیجه این امر موجب ارتقا بازدهی و یا اثربخشی یادگیری‌ الترونیک خواهد شد."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.