Skip to main content
فهرست مقالات

رفع موانع کاربرد استراتژی با استفاده از ارزیابی متوازن

نویسنده:

(10 صفحه - از 63 تا 72)

کلیدواژه ها :

استراتژی ،کاربرد استراتژی ،موانع استراتژی و ارزیابی متوازن

کلید واژه های ماشینی : استراتژی ، ارزیابی متوازن ، کاربرد استراتژی ، اطلاعات ، BSC ، موانع کاربرد استراتژی با استفاده ، مدیران ، کاپلان و نورتون ، استفاده از ارزیابی متوازن ، مدیریت

چالش اساسی مدیریت نوین،توانایی‌"مدیریت استراتژی‌"است که بسیار مهم‌تر از خود استراتژی می‌باشد. همانند کاپلان و نورتون که ارزیابی متوازن( BSC )را مفهومی در راستای کاربرد استراتژی در عمل مطرح‌ می‌نمایند،مقاله حاضر نیز در جست و جوی ارتباط بین پیاده‌سازی استراتژی و استفاده از ارزیابی متوازن‌ می‌باشد:آیا BSC راه حلی برای مشکلات کاربردی نمودن استراتژی است؟ کاپلان و نورتون( a 1996)چهار مانع اساسی در راه کاربردی کردن استراتژی معرفی نموده‌اند که BSC می‌تواند بر آن‌ها فارغ آید.بر مبنای این موانع مقاله 5 فرضیه را طراحی نموده و نتیجه‌گیری می‌نماید که BSC می‌تواند کاربرد موفقیت‌آمیز استراتژی را تسهیل نماید.مقاله هم چنین نتیجه می‌گیرد که استفاده از BSC باعث افزایش و گسترش فهم استراتژی‌ها و مشارکت در راستای کاربرد استراتژی‌ها گردیده و اطلاعات ارزشمندی در ارتباط با کاربردی نمودن و اجرای استراتژی‌ها عرضه می‌دارد.

خلاصه ماشینی:

"4-روش تحقیق نتایج این مقاله و تحقیق بر مبنای مطالعه موردی‌1 (مدیران شهرستان میانه با تاکید بر مدیران و اساتید واحد دانشگاه آزاد اسلامی)می‌باشد،بنابراین شاید نتوان‌ یافته‌های این پروژه را در سطح گسترده به موارد بزرگ‌تر یا شرکت‌ها و مطالعات دیگر تعمیم داد ولی تا حد امکان‌ سعی شده است با جمع‌بندی سایر مطالعات انجام شده‌ توانایی حصول نتایج عمومی از مطالعه صورت گرفته‌ افزایش یابد تا بتواند فهم بهتری از توان بالقوه BSC برای‌ رفع موانع اجرا و پیاده‌سازی استراتژی حاصل شود. پاسخ‌ دهندگان در جواب سئوالی که از آن‌ها خواسته بود مثالی‌ از یک استراتژی عمده تجاری و بازرگانی ارائه دهند و آن‌ رابه یک برنامه کاربردی تجزیه نمایند جواب‌های تقریبا مناسبی ارائه داده بودند که موید این مطلب است که‌ کسب اطلاعات مربوط به موارد مورد نیاز برای انجام مورد خاص می‌تواند به درک آن مطلب نیز کمک کند. کلیه پاسخ‌دهندگان‌ اعتقاد داشتند که تحول در وضعیت سازمان می‌تواند توسط بودجه‌بندی ایجاد شود و این در حالی است که‌ آن‌ها اعتقاد دارند فرایند تدوین بودجه مبتنی بر وجوه در دسترس می‌باشد و در تهیه آن هیچ گونه استراتژی‌ دخالت ندارد. متاسفانه فرایند بودجه‌بندی در سازمان مورد مطالعه،چندان با مبانی استراتژی سنخیتی‌ ندارد در نتیجه بحث در ارتباط با موانع کاربرد استراتژی‌ برای تخصیص منابع نمی‌تواند مورد بحث اساسی قرار گیرد اما این بررسی می‌تواند مبنا و پایه بررسی‌های دیگر مخصوصا در مورد نحوه حل موانع استراتژی توسط BSC در سازمان‌هایی که دارای بودجه‌بندی مناسبی از نظر ساختار استراتژیکی می‌باشد مورد استفاده قرار(3 H )."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.