Skip to main content
فهرست مقالات

How to tackle with grown-up students?

نویسنده:

ISC (9 صفحه - از 26 تا 34)

کلیدواژه ها :

مهارتهای زبانی ،نیازهای یادگیری ،فراگیر بزرگسالان ،دانش زبانی

کلید واژه های ماشینی : بزرگسالان زبان انگلیسی تدریس ، بزرگسالان ، واژگان و اصطلاحات فارسی تدریس ، آموزش زبان انگلیسی ، زبان انگلیسی ، سطح عمومی زبان انگلیسی ، عوامل بازدارنده در آموزش زبان ، زبان انگلیسی بهره‌مند ، تخصصی ، بزرگسالان در آموزش زبان

در این مقاله سعی شده است،مشکلات و پیش‌فرض‌های دانش‌آموزان،دانشجویان و یا بزرگسالان در آموزش زبان انگلیسی‌ از نظر علوم تربیتی،روان‌شناسی و زبان‌شناسی مورد نقد و بررسی قرار گیرد و عوامل بازدارنده در آموزش زبان انگلیسی، معرفی شوند.مسأله‌ای که برای بزرگسالان مهم است و ایجاد انگیزه می‌کند،وابستگی واژگان،اصطلاحات و عبارات تخصصی‌ است.یعنی بزرگسالان با توجه به تجربه و تخصصی که دارند،از زبان انگلیسی بهره‌مند خواهند شد.بنابراین،همکاران‌ عزیزی که به بزرگسالان زبان انگلیسی تدریس می‌کنند،باید در اولین فرصت،شوق و ذوق در رشتهء تحصیلی فراگیران را جویا شوند و متناسب با نیازهای تخصصی آنان،متن انگلیسی را با واژگان و اصطلاحات فارسی تدریس کنند.راقم این سطور بر حسب تجربه دریافته است که با این روش می‌توان در فراگیران علاقه ایجاد کرد و سطح عمومی زبان انگلیسی آنان را افزایش داد. بزرگسالان بیش از هر چیز به«مکالمه زبان»توجه دارند و از این راه می‌خواهند تا حد امکان به زبان مسلط شوند.بنابراین مدرس‌ زبان باید ضرورتا در کلاس به زبان انگلیسی تدریس کند.

خلاصه ماشینی:

"در این مقاله سعی شده است،مشکلات و پیش‌فرض‌های دانش‌آموزان،دانشجویان و یا بزرگسالان در آموزش زبان انگلیسی‌ از نظر علوم تربیتی،روان‌شناسی و زبان‌شناسی مورد نقد و بررسی قرار گیرد و عوامل بازدارنده در آموزش زبان انگلیسی، مسأله‌ای که برای بزرگسالان مهم است و ایجاد انگیزه می‌کند،وابستگی واژگان،اصطلاحات و عبارات تخصصی‌ یعنی بزرگسالان با توجه به تجربه و تخصصی که دارند،از زبان انگلیسی بهره‌مند خواهند شد. عزیزی که به بزرگسالان زبان انگلیسی تدریس می‌کنند،باید در اولین فرصت،شوق و ذوق در رشتهء تحصیلی فراگیران را جویا شوند و متناسب با نیازهای تخصصی آنان،متن انگلیسی را با واژگان و اصطلاحات فارسی تدریس کنند. حسب تجربه دریافته است که با این روش می‌توان در فراگیران علاقه ایجاد کرد و سطح عمومی زبان انگلیسی آنان را افزایش داد. بزرگسالان بیش از هر چیز به«مکالمه زبان»توجه دارند و از این راه می‌خواهند تا حد امکان به زبان مسلط شوند. زبان باید ضرورتا در کلاس به زبان انگلیسی تدریس کند."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.