Skip to main content
فهرست مقالات

پشتیبانی فناوری اطلاعات از مدیریت دانش

نویسنده:

ISC (16 صفحه - از 41 تا 56)

کلیدواژه ها :

فناوری اطلاعات ،مدیریت دانش ،فرایند مدیریت دانش ،تولید دانش ،پشتیبانی فناوری اطلاعات ،توانا ساز

کلید واژه های ماشینی : فناوری اطلاعات ، پشتیبانی فناوری اطلاعات از مدیریت ، مدیریت دانش ، فناوری اطلاعات از مدیریت دانش ، دانش ، فناوری اطلاعات در مدیریت دانش ، فنی ، فرایند مدیریت دانش ، مدیریت دانش و مدیریت اطلاعات ، نقش فناوری اطلاعات در مدیریت

عامل موفقیت سازمانهای هزاره سوم در صحنه‌های رقابتی حرکت به سوی‌ مدیریت دانش و دانش محوری است.آنچه موجب تسهیل فرایند مدیریت دانش و تبدیل آن به مزیت رقابتی شده است،نقش پشتیبانی‌کننده فناوری اطلاعات است.در این راستا نویسندگان به بیان عوامل پشتیبانی‌کننده فناوری اطلاعات و موارد قابل‌ استفاده‌ی آن در فرایند مدیریت دانش پرداخته‌اند.در مقاله مذکور ابتدا مباحث‌ مدیریت دانش و مدیریت اطلاعات مطرح شده است،نقش فناوری اطلاعات در مدیریت‌ دانش نیز آمده است.سپس مولفه‌های فناوری دانش که بیانگر نقش مهم و انکارناپذیر فناوری اطلاعات در مدیریت دانش است،ذکر گردیده است.پشتیبانی‌کننده‌های‌ فناوری اطلاعات در چرخه تولید دانش،موضوع دیگری است که به آن پرداخته شده‌ است.در نهایت فناوری اطلاعات در نقش پشتیبان و تسهیلگر فرایند مدیریت دانش‌ بررسی شده است.

خلاصه ماشینی:

"پشتیبانی فناوری اطلاعات از مدیریت دانش تبدیل آن به مزیت رقابتی شده است،نقش پشتیبانی‌کننده فناوری اطلاعات است. بهره‌برداری صحیح از آنها به دغدغه‌ای بزرگ برای این سازمانها تبدیل شده است. سعی شده است موضوع از بعد پشتیبانی فناوری اطلاعات از مدیریت دانش مورد حاضر سعی شده است چگونگی پشتیبانی فناوری اطلاعات از مدیریت دانش مورد شکل 1-رابطه‌ی بین افراد فرایند و تکنولوژینقش فناوری اطلاعات در مدیریت دانش فناوری اطلاعات به شیوه‌های مختلفی فرآیند مدیریت دانش را تحت تأثیر قرار پیاده‌سازی فرآیند مدیریت دانش نیز شناخته شده است. برخی نویسندگان معتقدند فناوری اطلاعات جزئی از مدیریت دانش است و می‌کنند و در مراحل گوناگون فرآیند مدیریت دانش مورد استفاده قرار می‌دهند. پشتیبانی فناوری اطلاعات از فرآیند مدیریت دانش می‌توان فرآیند مدیریت دانش را با توجه به پشتیبانی فناوری اطلاعات به صورت زیر نیز برای استخراج و تبدیل دانش ضمنی به شکل الکترونیکی مورد استفاده قرار ویدویی و بردهای الکترونیکی از جمله ابزار مورد استفاده برای تسهیم دانش هستند. اطلاعات از فرایند مدیریت دانش الگوی ترکیبی زیر(شکل شماره 3)نشان داده‌ شکل 3-پشتیبانی فناوری اطلاعات از مدیریت دانش اطلاعات است و بیشترین سهم را در اجرای فرایند مدیریت دانش دارد،لیکن مدیران‌ باید به این نکته توجه داشته باشند که اجرای مدیریت دانش به کمک فناوری اطلاعات‌ در این مقاله عوامل پشتیبانی‌کننده فناوری اطلاعات از مدیریت دانش معرفی شد. به‌طور کلی هدف این مقاله ترسیم نقش فناوری اطلاعات در مدیریت دانش بود. در این راستا فناوریهای مدیریت دانش و پشتیبانی‌کننده‌های فناوری اطلاعات در چرخه‌ فناوری اطلاعات حضوری گسترده و فعال در مدیریت دانش دارد."


برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.