Skip to main content
فهرست مقالات

روش شناسی و استراتژی سیستم های نرم

نویسنده:

ISC (11 صفحه - از 69 تا 79)

کلیدواژه ها :

تفکر سیستمی ،سیستم سخت ،سیستم نرم

کلید واژه های ماشینی : سیستم ، سیستم ، سیستم‌های نرم ، روش‌شناسی سیستم‌های نرم ، مهندسی ، SSM ، اطلاعات ، مراحل روش‌شناسی سیستم نرم ، فرآیند ، مدل

تفکر سیستمی‌1ریشه در سیستم‌های پویا2دارد که در سال 5691 توسط پروفسور جان فورستر استاد دانشگاه ام آی تی آمریکا یافت شد. فورستر نیاز به یک روش بهتر برای آزمون نظریه‌های جدید در ارتباط با سیستم‌های اجتماعی را تشخیص داد که به روش مشابهی می‌توان‌ نظریه‌های مهندسی را آزمود.تفکر سیستمی به افراد این امکان را می‌دهد تا یافته‌های خود را از سیستم‌های اجتماعی ایجاد نمایند و آنها را بهبود بخشند به همان شکلی که افراد می‌توانند اصول مهندسی را ایجاد نموده و یافته‌های خود از سیستم‌های مکانیکی را بهبود بخشند.

خلاصه ماشینی:

"تفکر سیستمی به افراد این امکان را می‌دهد تا یافته‌های خود را از سیستم‌های اجتماعی ایجاد نمایند و آنها را بهبود بخشند به همان شکلی که افراد می‌توانند اصول مهندسی را ایجاد نموده و یافته‌های خود از سیستم‌های مکانیکی را بهبود مورد مطالعه و دیگر اجزاء سیستم متمرکز است که مجموعه‌ای‌ شکل 1-قالب کلی از مدل‌سازی سیستم فعالیت‌های انسان سیستم واقع شده است که اغلب از آن به عنوان مشاهدات غیرفعال‌ باشد،رویکرد سیستم نرم است. اقتصادی است*رویکرد سیستم نرم روش سیستم نرم تفکر در رابطه با مسائل پیچیده انسانی‌ نهاده شده)و مقایسه میان این مدل‌ها با دنیای حقیقی‌ غیرساخت یافته تعیین شده باشد کارآمد است. بودن برای حالت‌هایی است که شامل می‌شود. * SSM برای بهبود فرآیند نرم‌افزار مناسب است. * SSM به‌طور دقیق نحوه ساخت یک سیستم را بیان‌ *راهی برای بیان این مطلب که آیا یک پروژه‌ SSM *ممکن است چندین‌بار باعث تغییر ساختار سازمان شود. روش‌شناسی سیستم‌های نرم دارای هفت مرحله به شرح زیر سیستم فعالیت‌های انسان است. مدل به هر شکل دیگری است که برای مسأله موجود حاصل می‌شود)،که در روش‌شناسی سیستم‌های نرم با یک‌ CATWOE چیست؟ سیستم نرم که عقیده یا نقطه نظری را تعریف می‌کند آن را روشی است برای تعیین زیر سیستم‌های خصوصی، است از تعاریف اصلی به قرار زیر: بنیادی در یک سیستم تعریف شده را شرح می‌دهند. پیشنهاداتی برای بهبود بخشیدن سیستم می‌باشد. *عدم موفقیت در تعیین نیازهای مناسب سیستم می‌باشد. سیستم‌های نرم را با چندین روش‌شناسی مشابه به شرح زیر مراحل مختلف سیستم‌های نرم بیان نموده است:"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.