Skip to main content
فهرست مقالات

راههای گرایش و افزایش میزان مطالعه در کتابخانه های عمومی

نویسنده:

ISC (8 صفحه - از 23 تا 30)

کلیدواژه ها :

اهداف ،مدیریت علمی ،کتابخانه‌های عمومی(وظایف ،خدمات) ،رغبت به مطالعه ،تجهیزات مطالعه

کلید واژه های ماشینی : کتابخانه‌ها ، کتاب ، کتابخانه‌های عمومی ، میزان مطالعه در کتابخانه‌های عمومی ، اطلاعات ، مطالعه ، کارکنان ، مسئولان کتابخانه‌ها و کارکنان آموزش ، فرهنگ ، توسعهء فکر فرهنگی

نگارنده در این مقاله با اشاره به جایگاه ویژهء مطالعهء آثار مکتوب،به عوامل تأثیرگذار در گسترش امر مطالعه و انگیزه‌های کتابخوانی می‌پردازد و بیان می‌کند که چگونه این‌ عوامل،انسان را در دستیابی به توسعهء فکر فرهنگی و ورود به دنیای ناشناخته‌ها کمک‌ می‌دهد.

خلاصه ماشینی:

"کتابخانه‌های عمومی و لزوم سرمایه‌گذاری بیشتر در این زمینه ضروری است به‌ کتابخانه‌های عمومی مورد بررسی قرار گیرد و ارزیابی شود. توصیه‌هایی لازم است و برای توسعه و گسترش آن با در نظر گرفتن تأمین نیاز دیگری نیز برای به ثمر رساندن این کار بزرگ و ایفای نقش کتابخانه‌های عمومی در 2. تدوین پیش‌نویس استانداردها برای سازمان کتابخانه‌های عمومی برای‌ باشد و در دسترس قرار دادن کتاب در هواپیما،قطار،مسجد و مجامع عمومی به‌ 6. تربیت کتابدار برای کتابخانه‌های عمومی و پشتیبانی جدی از کتابداران و برقراری ارتباط در زمینهء خدمات آموزشی بین مسئولان کتابخانه‌ها و ارتباط مستمر کتابخانه‌های عمومی با آموزش و پرورش هر منطقه به‌ و ارائه طرحهای لازم در جهت برقراری ارتباط مؤثر بین دانش‌آموزان و کتابخانه‌ها. کتابخوانی و ایجاد زمینهء بحث تشویق مردم به خواندن و مطالعه کردن کتاب،مجله، اجمال سخن این است که کتابخانه‌های عمومی از ارکان اصلی و اساسی‌"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.