Skip to main content
فهرست مقالات

مروری بر جنبه های مختلف تفکر استراتژیک

نویسنده:

(4 صفحه - از 10 تا 13)

کلید واژه های ماشینی : تفکر استراتژیک، فکر، مدیران، سازمان، فرآیند، آرمان، بهبود، برنامه‌ریزی استراتژیک، بهبود تفکر استراتژیک، فرصت‌ها

اگر یک مدیر یا رهبر، بخواهد موثر وافع شود، باید مهارت های مربوط به تفکر استراتژیک خود را بهبود بخشد.تفکر استراتژیک، فرآیندی است که طی آن، مدیر یا رهبر می آموزد که چگونه آرمان تجاری خود را به وسیله کارگروهی و تفکر اعتقادی، تعریف نماید. تفکر استراتژیک، ابزاری است که به مدیران کمک می کند تا با تغییرات روبرو شده و برای ایجاد تحول، برنامه ریزی نموده و فرصت های جدید را خلق نمایند.

خلاصه ماشینی:

"در حقیقت،تفکر استراتژیک بر برنامه‌ریزی و مدیریت استراتژیک‌ تأثیر حیاتی دارد،چرا که شناخت متغیرهای فرصت‌ها و تهدیدات،نقاط قوت و ضعف و استراتژی‌های منتج از آنها تحت تأثیر قدرت فکر استراتژیست‌های یک سازمان بوده و از طرفی،اجرای استراتژدی نیز بدون تفکر استراتژیک،بدرستی‌ انجام نخواهد شد. بهبود تفکر استراتژیک در قالب یک الگوی ساده برای بهبود تفکر استراتژیک،پنج‌ معیار مختلف را باید مورد توجه قرار داد: 1-سازمان:سازماندهی کسب و کاری که در آن فعالیت‌ می‌نماییم شامل عناصر مختلفی است که عبارتند از ساختار سازمانی( Structure Organiztional )و منابع( Resources )شامل‌ افرادی که در کارهای مختلف بکار گرفته می‌شوند. سؤالات زیر به تجزیه و تحلیل‌ BACH ،کمک می‌کند: -نقاط کوری که در محیطی داخی شامل فرآیندها،ساختار،افراد، تکنولوژی،استرتژی‌ها و سیستم‌ها وجود دارد چیست؟و این‌ نقاط چه تأثیری بر روی فرصت‌ها و تهدیدات محیط خارجی‌ دارند؟ -مفروضات جاری در خصوص مشتریان،تأمین کنندگان‌ ( Suppliera )رقبا،مقررات و افراد خودمان چیست؟چگونه‌ می‌توان همکاری آنان را در جهت منافع سازمان جلب کرد؟ -کدامی از حوزه‌های سازمانی دچار توهم رضایت از خود شده‌اند؟ -عادات غیر مؤثر سازمانی که از تغییرات استراتژیک جلوگیری‌ می‌نمایند،کدام است؟ -کارکنان یا مدیران کدامیک از حوزه‌های سازمانی نسبت به‌ تغییرات استراتژیک،نگرش منفی دارند و چگونه می‌توان‌ نگرش آنها را تغییر داد؟کدامیک از حوزه‌ها در برابر تغییرات‌ استراتژیک،مقاومت( Resistance )می‌کنند و چگونه می‌توان‌ مقاومت آنها را در هم شکست؟ تفکر استراتژیک و یادگیری سازمانی تفکر استراتژیک عبارتست از فرآیند یادگیری( Learning )و به‌ مدیران می‌آموزد که: -با توجه به قابلیت‌های اصلی سازمان،مزیت‌های رقابتی‌ پایداری را توسعه دهند."

  • دانلود HTML
  • دانلود PDF

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.