Skip to main content
فهرست مقالات

نحوه بهبود بخشیدن به مدیریت گروهی

مترجم:

ISC (16 صفحه - از 53 تا 68)

کلید واژه های ماشینی : مدیر ، دستور ، ایده‌های مدیریت گروهی ، ارائه دستور کاری به مدیران ، دستور کار ، کار ، وظیفه ، یادداشت‌ها ، سازمان ، توافق

در این مقاله سعی شده است که با ارائه دستور کاری به مدیران،به آنها در تشکیل جلسات‌ کاری و به‌طور کلی بالا بردن کارائی گروه یاری رساند.با اجرا و در نظر گرفتن نکات مندرج در این مقاله،وظیفه مدیر در زمینه ادارهء موفق گروهی،ساده می‌شود.در بخش‌های مختلف‌ دستورالعمل‌هائی در رابطه با چرخهء مدیریت گروهی ارائه می‌شود. انتظار می‌رود که با ملحوظ داشتن این دستورالعمل‌ها،بهره‌وری بیشتر در کار و همکاری‌ نزدیک‌تر گروهی حاصل گردد.این مهم با توصیف اصولی مثل ارتباطات،اکتشاف، سازماندهی و مشاوره به دست می‌آید.

خلاصه ماشینی:

"Margerison and Dick Mc Cann,How to Improve Team Management, مقدمه این دستور کار که در نتیجه تجربه تدوین شده است،به‌منظور خلق ایده‌های عملی‌ برای افزایش کارآئی گروه تهیه گردیده است و پی‌آمدهای آن در بهبود اموری که در زیر می‌آید ظاهر می‌گردد: افزایش بهره‌وری سطح بالاتری از تعهد و بازده همکاری بیشتر ارتباط بهتر ایده‌های فراوان‌تر و خلاقیت گروهی انرژی زیادتر در انجام کارها وظیفه شما به‌عنوان مدیر گروه با این دستور کار آسان‌تر می‌شود. آیا اعضای گروه،خود را گروهی برنده تلقی می‌کنند؟اگر جواب منفی است در این مورد چه می‌توانید بکنید؟شاید بهترین کار،فراخوانی اعضای گروه و طرح این‌ سؤال باشد که برد برای آنها چه مفهومی دارد. معذالک،اولین گام مهم در این جهت آن است که شما به‌عنوان مدیر به‌ اعضای گروه گوشزد کنید که«برد»تنها یک گوشزد گروهی نیست،بلکه تلاش فردی‌ نیز هست. ایده‌های مدیریت گروهی چه اطلاعاتی در اختیار کسانی که وارد کار می‌شوند قرار می‌گیرد؟ چه اطلاعاتی را شخصا برای هر عضو گروه می‌فرستید و در آینده‌ چه اطلاعاتی را بایستی بفرستید؟ آن اطلاعاتی را که در حال‌حاضر گروه به‌عنوان بازخور در ارزیابی عملکردش در اختیار دارد و همچنین آنچه را که شما فکر می‌کنید باید دراختیار داشته‌باشد فهرست‌وار بنویسید. 7. جلسات اساسا شما به‌عنوان مدیر می‌توانید 5 نوع جلسه برگزار نمائید که عبارتند از: تشکیل کمیسیون-این جلسه‌ای است که نمایندگان گروه یا سازمان برای بحث در مورد مسائل گرد هم آمده و معمولا تصمیمات براساس رأی‌گیری اتخاذ می‌شود."

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.