Skip to main content
فهرست مقالات

نقش لندفرمهای ساحلی در توسعه صنعت گردشگری

نویسنده:

ISC (14 صفحه - از 117 تا 130)

کلید واژه های ماشینی : گردشگری ، لندفرم‌ها ، توسعه صنعت گردشگری ، لندفرمهای ساحلی در توسعه صنعت ، صنعت گردشگری ، توسعه ، عوارض ، لندفرم‌های ، شمال و جنوب ، توسعهء فعالیتهای مربوط به گردشگری

نواحی ساحلی پهنه وسیعی را در شمال و جنوب کشور تشکیل‌ می‌دهند.شناخت این نواحی از نظر ویژگیهای انسانی و طبیعی می‌تواند توان بالقوه نواحی فوق را از نظر توسعهء فعالیتهای مربوط به گردشگری‌ مشخص نماید یکی از ویژگیهای سواحل که باید توجه بیشتری به آن شود،لندفرم‌های‌ موجود در سواحلو بررسی توزیع و چگونگی تحول آنهاست.درواقع‌ لندفرم‌های متعددی در امتداد خط ساحلی گسترده‌اند که شناخت تک تک‌ این لندفرم‌ها و چگونگی تأثیرگذاری این لندفرم‌ها در توسعهء فعالیتهای‌ مربوط به امور گردشگری بسیار مهم است محدودیتها و قابلیتهایی که‌ لندفرم‌های مذکور ممکن است در استقرار سایت‌ها و تجمع مراکز انسانی‌ داشته باشند باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد.سواحل شمال و جنوبی‌ کشور ما که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌نماید دارای لندفرم‌های متعدد و متنوعی است که هنوز مورد توجه جدی قرار نگرفته‌ است.در واقع چنانچه بخواهیم به توسعهء پایدار صنعت گردشگری فکر کنیم می‌بایست با بررسی سواحل کشور از نظر ژئوموروفولوژی ساحلی به‌ توزیع و تحول لندفرم‌ها و تأثیر آن بر صنعت گردشگری بپردازیم.

خلاصه ماشینی:

"کشور ما که هر ساله گردشگران بسیاری را به خود جلب می‌نماید دارای لندفرم‌های متعدد و متنوعی است که هنوز مورد توجه جدی قرار نگرفته‌ کنیم می‌بایست با بررسی سواحل کشور از نظر ژئوموروفولوژی ساحلی به‌ می‌تواند تأثیر مثبت و منفی زیادی را در شکل سواحل ایجاد نمایند که به‌ کشور ما دارای سواحل طولانی در شمال و جنوب است که قسمتهای‌ مختلف این سواحل دارای ویژگیهای مورفولوژیکی خاص خود هستند. (*) yqolohpromoeG (ژئوموروفولوژی علم شناخت اشکال ناهمواریهای زمین است) مقاله حاضر با هدف آشنایی با تأثیر عوارض ساحلی در توسعهء صنعت‌ شکل گیری سواحل و وجود عوارض متفاوت ساحلی در جهان،حاصل‌ پلاژ در واقع قسمتی از نوار ساحلی است که بین متوسط سطح آب دریا سواحل برای جذب گردشگران مؤثر باشد به گونه‌ای که سواحل با عرض کم و تغییر ناگهانی شیب اسکور نمی‌توانند شرایط ایده‌آل را ایجاد نمایند. ساحلی بهتر است ملاحظات فوق به طور جدی مورد توجه قرار گیرد. گردشگری ساحلی در نظر گرفتن ملاحظات فوق بسیار ضروری است. موجود در طول این سواحل و همچنین فرایندهای مؤثر در تحول آنها و (به تصویر صفحه مراجعه شود) -نواحی پست ساحلی خلیج فارس از نظر شکل ناهمواریها متنوع‌تر از مطالعه این سواحل و جزایر آن که از نظر جذب گردشگر به جز در مورد برخی جزایر کمتر مورد توجه قرار گرفته است نیز می‌بایست به طور جدی‌ است که به منظور توسعه صنعت گردشگری می‌بایست انجام شود. اقداماتی است که به منظور توسعه صنعت گردشگری می‌بایست انجام شود. در واقع سواحل نوع آتلانتیکی خط ساحلی را موجب می‌شود که دارای‌"

برای مشاهده محتوای مقاله لازم است وارد پایگاه شوید. در صورتی که عضو نیستید از قسمت عضویت اقدام فرمایید.